"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
Eesti ei rahuldanud vastusammuna Venemaa diplomaadi viisataotlust (0)
30. august 2021
Foto: Ksenija Kurs

“Diplomaatias on üldjuhul tavaks vastata riigi diplomaadi väljasaatmisele omakorda diplomaadi väljasaatmisega. Antud juhul soovib välisministeerium kujunenud olukorra lõpetada ning loodab, et Venemaa hoidub hoolimata enda ebasümmeetrilisest reaktsioonist olukorra edasisest teravnemisest. Eesti on huvitatud headest ja konstruktiivsetest suhetest kõigi oma naabritega, kuid see eeldab sarnast tahet ka Venemaalt,” teatas välisministeerium.

Vastuseks Eesti diplomaadi väljasaatmisele Venemaalt ei rahulda välisministeerium Vene diplomaadi viisataotlust. Eesti välisministeerium otsustas esmaspäeval vastuseks meie diplomaadi väljasaatmisele Venemaalt jätta ühele Vene diplomaadile taotletud viisa väljastamata, vahendab BNS.

Venemaa saatis selle aasta juuli alguses riigist välja Eesti Peterburi peakonsulaadi konsuli Mart Lätte. Eesti vastas sellele nende diplomaadi persona non grata’ks kuulutamisega, millele järgnes Venemaa ebasümmeetriline otsus saata augusti alguses välja Eesti Moskva suursaatkonna töötaja.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.