"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Eesti Pagulasabi kutsub üles toetama Afganistani perekondi Eestis ning abivajajaid Leedu-Valgevene piiril (0)
30. august 2021
Afganistani põgenikud Saksamaal Ramsteinis asuvas USA õhuväebaasis. Foto: Scanpix

“Augustikuu on toonud meile ärevaid uudiseid nii lähemalt kui kaugemalt. Sellel taustal on Pagulasabi algatanud kaks kampaaniat. Esiteks vastame me Leedu Punane Risti abipalvele, aitamaks neil toime tulla pretsedenditult suure Valgevene kaudu saabunud varjupaigataotlejate arvuga,” sõnas Eesti Pagulasabi juhataja Eero Janson.

“Sealsetesse majutuskeskustesse on paigutatud üle 4000 inimese ja puudus on nii naiste hügieenitarvetest, beebide mähkmetest kui ka soojadest riietest,” lisas Janson.

Eesti Pagulasabi vastab Leedu Punase Risti abipalvele ning kogub annetusi, et toetada soojade rõivaste ning hügieenitarvetega Leedu-Valgevene piiril olevaid abivajajaid. Lisaks kutsub Pagulasabi ühes MTÜ Mondoga üles toetama Eestisse evakueeritud Afganistani perekondi. 

Leedu toetamiseks saavad Eesti inimesed teha rahalise annetuse fondi nimega “Aitame Leedut”. Leedus tarvilikud riided ja jalanõud annetab Eesti Pagulasabi koostööpartner Sõbralt Sõbrale, vajalikud hügieenitarvikud soetatakse koostöös Feministeeriumiga.

Kampaania raames kogutavat raha kasutatakse esemete transpordiks ja kahe töötaja lähetamiseks Leetu septembri alguses, et vajaduspõhine abi Leedu Punase Risti kogumispunktidesse kohale toimetada ning pakkuda ka hädavajalikku inimjõudu ja teadmisi Leetu jõudnud inimeste toetamiseks.

Lisaks “Aitame Leedut” kampaaniale toetab Pagulasabi igakülgselt ka Afganistanist põgenenud perekondi, kes on Eestisse jõudnud.

“Pärast rahvusvahelise kaitse menetluse läbimist ning viibimist Vao pagulaskeskuses, on peredel vaja leida elamispind. Elamispinna eest tasub alguses kohalik omavalitsus, kuid see pind tuleb esmalt heade inimeste abiga leida. Lisaks ootame tööpakkumisi, mis esialgu eesti keele oskust ei nõua, ning rahalisi annetusi Eesti Pagulasabi vaimse tervise fondi, et pakkuda traumaatiliste läbielamistega peredele hädavajalikke vaimse tervise teenuseid, mille pakkumisega riik paraku hätta jääb,” ütles Eesti Pagulasabi tugiteenuste juht Anu Viltrop. 

Rahalisi annetusi Leedu tarbeks kogutakse kuni 5. septembrini, täpsem info: https://www.pagulasabi.ee/leedu. Afganistanist saabunud perekondi saab toetada jooksvalt, täpsem info: https://www.pagulasabi.ee/uudised/mtu-mondo-ja-eesti-pagulasabi-kutsuvad-ules-toetama-afganistanist-eestisse-joudnud-peresid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.