"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
Koroonaviirus tundub elanikele järjest suurema ohuna (1)
30. august 2021
Foto: Ilja Matusihis

Turu-uuringute AS-i augusti keskpaigas läbi viidud elanikkonnaküsitlusest selgus, et Eesti inimesed tajuvad praegu koroonaviirust suurema ohuna kui juuni alguses – kui juunis hindas olukorda kriitiliseks 10% elanikest, siis augustis juba 39%. Ent paraku on neidki – tervelt 14% –, kelle hinnangul pole olukord kriitiline olnudki ning sellele on üle reageeritud.

Inimesed, kes on viiruse vastu vaktsineeritud või seda kindlasti teha soovivad, tunnetavad olukorda kriitilisemana kui vaktsineerimises kõhklejad või selle vastased. Võrreldes juuniga on rahulolematus kehtivate piirangutega kasvanud, samas on oluliselt suurenenud ka ootus piirangute karmistamisele – kui juunis toetas seda 18%, siis augustis juba 36% inimestest.

Piirangute leevendamist pooldab praegu 22% elanikest (juunis 18%) ning seda ootust väljendavad keskmisest sagedamini 25-49-aastased, muudest rahvustest elanikud ning inimesed, kes on koroonaviiruse kas läbi põdenud või ei soovi lasta end vaktsineerida.

On huvitav, et ajal, mil meil tuleb märkimisväärset osa elanikest alles veenda koroonavastase vaktsineerimise ja maskikandmise vajalikkuses, loobub näiteks Taani 10. septembrist kõikidest koroonapiirangutest. Valitsuse ja terviseasjatundjate sõnul ei ole neile enam põhjendust. “Epideemia on kontrolli all, meil on rekordiline arv vaktsineerituid,” ütles tervishoiuminister Magnus Heunicke ajalehes Iltalehti avaldatud artiklis.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ära hõiska...
31. aug. 2021 20:23
Iisraelis oli samuti suur edulugu, nüüd aga läheb kõik uuesti allamäge, vaja on juba kolmandat süsti jne.