"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
Õiguskomisjon valis esimeheks Marek Jürgensoni (0)
30. august 2021
Marek Jürgenson. Foto: Scanpix

Riigikogu õiguskomisjon valis tänasel istungil esimehe ja aseesimehe. Komisjoni hakkab juhtima Marek Jürgenson, aseesimehena jätkab Heljo Pikhof.

Erakorraline valimine toimus seoses senise esimehe Jaanus Karilaiu tagasiastumisega, kes valiti Riigikogu Eesti Keskerakonna fraktsiooni esimeheks.

Õiguskomisjoni liikmed on veel Sulev Kannimäe, Jaanus Karilaid, Uno Kaskpeit, Tarmo Kruusimäe, Anti Poolamets, Urve Tiidus ja Vilja Toomast.

Õiguskomisjon on Riigikogu alatine komisjon, mis tegeleb eraõiguse, kriminaalõiguse- ja sisejulgeolekualaste eelnõudega, samuti politsei- ja piirivalveteenistust ning päästeteenistust reguleerivate eelnõudega. Komisjoni tööalas on ka advokaatide, notarite, vandetõlkide, kohtutäiturite ja pankrotihaldurite tegevust korraldavad seadused ning valitsuse tegevuse ja reformide rakendamise kontroll oma valdkonnas piires.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.