"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Päästeamet ostab pea 700 000 euroga täispuhutavaid telke ja soojendeid (0)
30. august 2021
Eriotstarbeline telk. Foto on illustratiivne. Foto: pvcviilhall.ee

Päästeamet kuulutas välja kaks riigihanget täispuhutavate telkide ja telgisoojendite ostmiseks, kahe hanke eeldatav kogumaksumus on 690 000 eurot.

Seejuures on täispuhutavate telkide eeldatav maksumus 400 000 eurot ning telgisoojendite eeldatav maksumus on 290 000 eurot, vahendab BNS.

Üks telgi komplekt peab sisaldama ühte telki, kandekotti telgi hoiustamiseks ja transportimiseks, ühte paranduskomplekti, paigaldustarvikuid, kompressorit, millega on võimalik täita ja tühjendada telki, suruõhuballoonist telgi täimise adapterit ning ühte ühendusdetaili telkide omavaheliseks ühendamiseks otsauste kaudu, selgub hankedokumentidest.

Lisaks sellele peab päästeametil olema võimalus osta vajadusel juurde päikese kaitse koos paigaldusvahenditega, sisetelk kogu telgi ulatuses, sisetelk ühele inimesele, vahesein uksega ning telgivalgusti.

Üks telgisoojendi komplekt peab koosnema ühest mobiilsest telgisoojendist ehk soojapuhurist, õhuvoolikutest, ühest termostaadist ja lisaseadmetest.

Hankelepingud soovitakse sõlmida kolmeks aastasks. Mõlemale hankele saab pakkumusi esitada 28. septembri hommikuni.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.