"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
Tallinna koolides käis vaktsineerimas 2690 inimest (0)
30. august 2021
Vaktsineerimine Tallinna Reaalkoolis. Foto: Mats Õun

„Koolides vaktsineeritute hulgas oli rohkem küll täiskasvanuid kui õpilasi, kuid oluline on see, et paljud inimesed leidsid enda jaoks sobiva võimaluse vaktsineerida. Kõige rohkem käidi vaktsineerimas Reaalkoolis, aktiivsuselt järgmisel kohal olid Lasnamäe koolid Lasnamäe Gümnaasium, Läänemere Gümnaasium ja Kuristiku Gümnaasium,“ ütles linnavalitsuse koroonaviiruse ennetusmeetmete koordinaator Ester Öpik.

„Enne kooliaasta algust täna ja homme on eelregistreerimata võimalik vaktsineerima tulla ka linnavalitsuse vaktsineerimispunkti Vabaduse väljakul,“ lisas Öpik.

Augusti kahel viimasel nädalavahetusel, 21.-22. ja 27.-29. augustil vaktsineeriti Tallinna 16 koolis kokku 2690 inimest. Vaktsineeritud saavad teise vaktsiinidoosi 2., 9. või 10. oktoobril samas koolis, kus esimesegi süsti. Nendel päevadel oodatakse koolidesse ka neid inimesi, kes soovivad saada esimest kaitsesüsti

Koolides vaktsineerimiseks kasutatakse vaktsiini Pfizer/BioNTech Comirnaty.

Koolides vaktsineerimas käinutest enamus osales ka auhinnaloosis. Välja loositi 15 iPadi, kümneid kruiise, kinkepileteid ja kinkekaarte.

Tallinna linnavalitsuse hoones (Vabaduse väljak 7) on vaktsineerimispunkt avatud veel täna ja homme kell 10-20. Sissepääs on linnavalitsuse teenindussaali uksest. Vaktsineerimiseks kasutatakse vaktsiini Spikevax (COVID-19 Vaccine Moderna), tervishoiuteenust pakub Confido meditsiinikeskus.

Augusti lõpuni Moderna Spikevaxiga vaktsineerijad jõuavad enne aktiivse viirushooaja algust saada ka teise vaktsiinidoosi. Spikevax ehk COVID-19 Vaccine Moderna kahe vaktsiinidoosi vahe on neli nädalat.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.