"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Tallinna volikogu saab valida ka kaubanduskeskustes (0)
30. august 2021
Tallinna valimiskomisjoni esimees, linnasekretär Priit Lello. Foto: Mats Õun

“Avame uued valimisjaoskonnad näiteks Ülemiste ja Mustika keskuses, Sõpruse Rimi ja Haabersti Maxima hüpermarketis, Tondiraba spordikeskuse hoovialal, Kärberi ja Vikerlase kaubanduskeskuses, Pirita Selveris ning samuti Keskturu parklas,” ütles Tallinna valimiskomisjoni esimees, linnasekretär Priit Lello. “Nii saame inimesi paremini hajutada ja anda võimaluse valimas käia muude igapäevaste tegemiste kõrvalt.”

Tallinna linnavalitsus pöörab valimisjaoskondade asukohtade valikul tähelepanu sellele, et hääletada saaks mugavalt ja paindlikult ning ühtlasi kaitsta valijate tervist viirusepuhangu tingimustes.

Hääletamise korraldamiseks moodustatakse Tallinnas 96 valimisjaoskonda. Oma hääle saab oktoobris anda mitmes suuremas kaubanduskeskuses ja välitingimustes.

Haabersti linnaosas on kolm uut jaoskonda: Haabersti Maxima XXX kaubanduskeskuses ja selle parklas (Ehitajate tee 148) ning Astangu kutserehabilitatsiooni keskuses (Astangu 27).

Kesklinnas lisandub jaoskond Keskturu parklas (Lastekodu 11b), senise Magdaleena haigla jaoskonna asemel avatakse aga jaoskond Kiisa lasteaias (Kiisa 6).

Kristiine linnaosa uued jaoskonnad tulevad Sõpruse Rimi hüpermarketisse (Sõpruse pst 174) ja Tondi kooli (Tondi 40). Jaoskond Kristiine linnaosa valitsuse hoones (Metalli 5) asendab varem puuetega inimeste tegevuskeskuses (Endla 59) olnud jaoskonda ning valimisjaoskond Forus spordikeskuses Tondil (Sõjakooli 10) varem Audentese spordikeskuses (Tondi 84) tegutsenud jaoskonda.

Lasnamäel luuakse uued valimisjaoskonnad Kärberi keskusesse (Kärberi 20), Ülemiste keskusesse (Suur-Sõjamäe 4), Tondiraba spordikeskuse hoovialale (Varraku 14) ja Vikerlase kaubanduskeskusesse (Vikerlase 19).

Mustamäel moodustatakse uus valimisjaoskond Mustika keskusesse (Karjavälja 4).

Pirita uued jaoskonnad asuvad Selveris (Rummu tee 4) ja botaanikaaias (Kloostrimetsa 52).

Põhja-Tallinnas on kaks uut jaoskonda: Kopli huvikoolis (Lina 8) ja Põhja-Tallinna valitsuse hoovialal (Kari 13).

Kõigi valimisjaoskondade asukohad on leitavad linnavalitsuse määrusest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.