"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
Värske õhk koolis on odavam kui õpilünkade tasandamine (0)
30. august 2021
Foto: Scanpix

Distantsõppe mõju ühiskonnale on pikaajaline ja kallis. Et koolides ja lasteaedades oleks vaja paremat õhuvahetust, hakati rääkima juba viirusekriisi algul. Ent nagu haridus- ja teadusminister Liina Kersna paraku nentis, ei vasta tänapäeva nõuetele Eesti enam kui 800 haridusasutusest 250 ventilatsioon.

Valitsus eraldas lisaeelarvest omavalitsustele 30 miljonit eurot täiendavateks investeeringuteks, koolides ventilatsiooni parandamiseks kasutas seda raha 53% omavalitsustest. Seega võib karta, et kohe saabuvaks kooliaastaks suure osa haridushoonete ventilatsioonisüsteemid suurt arenguhüpet ei näe. Ehk tasuks siin mõõtu võtta lõunanaabritelt?

Läti haridusministeerium kavatseb sügisel soetada rohkem kui 13 000 süsihappegaasi mõõturit, mis paigaldatakse eranditult kõigisse riigi- ja munitsipaalkoolide klassidesse, et iga õpetaja saaks jälgida õhu kvaliteeti klassiruumis.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.