"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
video Arte Gümnaasiumi gümnasist: üks äge uuendus kooli juures on uus ujula, mis on nüüd nagu spaa (0)
31. august 2021
Foto Mats Õun

“Õppeedukuse aitab see kindlasti palju kaasa, sest on parem meel  tulla hommikul, on positiivsemad mõtted ja rõõmsam olla,” ütles Tallinna Arte Gümnaasiumi gümnasist Kätrin Kuusk.

Vaata galeriid (41)

“Meie koolis on nüüd palju uusi võimalusi tunni läbiviimiseks, sportimiseks, vaba aja veetmiseks ja  koolipäeva sisustamiseks.  Ma arvan, et sellest tunnevad rõõmu nii õpilased kui ka õpetajad,” rääkis Tallinna Arte Gümnaasiumi direktor Sirje Ebral saates Tallinna panoraam.

Avar, kaasaegne ja ilus koolimaja aitab kahtlemata kaasa ka headele õpitulemustele. Tallinnas on 57 üldhariduskooli ja nendest tervikuna renoveerimata veel vaid 4.  Septembris alustavad õppetööd uutes hoonetes: Tallinna Mustjõe Gümnaasium,  Lasnamäe Põhikool,  Kopli Huvikool ja  Arte Gümnaasium.

Tallinna Arte Gümnaasiumi gümnasist Kätrin Kuusk ütles, et uuenduse läbinud koolis tekitab vau-efekti see, et nüüd on klassiruumide ümber hästi palju klaasist seinu. “See on veidi hirmutav vahepeal, aga see on äge.   Veel üks äge uuendus kooli juures on uus ujula, mis on nüüd nagu spaa peaaegu. Siin on palju soojem, kui oli vanas  majas.”

Palju uusi võimalusi

Kõikides uuenduse läbinud koolides on suurt rõhku pandud  koolistaadionitele ning loodud täiendavad võimalused  erinevate spordialade  harrastamiseks.

“Uue õppeaasta põhiteemaks on  liikumine ja  koolisport. Laste ja ka koolitöötajate liikumine nii koolis kui ka  väljaspool kooli. Kõik, mis on seotud just sellise tervislikuma eluviisiga ja mis puudutab sportimist ja  liikumistrenne,” rääkis Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev. “See on väga tähtis teema meie jaoks.”

Tallinna Mustjõe Gümnaasiumi 55 aastasele hoonele ehitati kolmandiku jagu pinda juurde. See toob kaasa rohkelt uusi võimalusi. ” Me avame sellel aastal kogupäeva kooli ja see tähendab seda, et pärast õppetunde on huviringid, on võimalik tegeleda spordiga. Meil on uuendatud spordistaadion ja meil on ka juurde ehitatud korvpalli ja võrkpalliplats,” ütles Tallinna Mustjõe Gümnaasiumi direktor Olga Barabaner.

Ka Arte Gümnaasiumi uued lahendused annavad võimaluse kasutada nüüdsest ära oluliselt rohkem pindasid, ühtlasi saab seeläbi ka paremini tagada õpilaste hajutatuse. Koolis on  ka kolm katusel asuvat õueklassi. Uus hoone toob uuendusi ka õppeprogrammi.

“Nüüd  kui tulime  suvepuhkuselt tagasi, siis see pilt, mis meil ikkagi avanes oli väga meeldiv, tore ja kohati üllatav,” rääkis Tallinna Arte Gümnaasiumi ajalooõpetaja Arvis Kiristaja.  “Tekkisid kohe mõtted, et mis võimalusi see kool õpetajale pakub.”

Koostöö aitab luua koolirõõmu

Koolihooned on nüüd uhked ja ilusad, kuid kas ainiti sellest piisab, et hoida koolirõõmu.  Kuidas tagada kõigile turvatunne ning kuidas muuta koolis õppimine veel efektiivsemaks?

” Ma arvan, et see on koostöö küsimus. Koostöö on kõige olulisem märksõna ühe koolitöö korraldamisel,” leidis Ebral.  “Õpetaja peab olema rõõmus, õpetaja peab olema mõistlik. Samas kohati jääma ka endale kindlaks  ja olema nõudlik.  Kuid  kindlasti tegema koostööd nii õpilastega, lapsevanematega, teiste õpetajatega,” arvas Kiristaja.

” Õpilane peaks olema õnnelik. Selleks,  et oleks õnnelik õpilane peab õpetaja olema õnnelik. Koolikeskkond on üks nendest punktist, mis kindlasti peab olema tagatud,” lisas Barabaner.

Uus kooliaasta on kohe ukse ees ning jääb üle loota, et see tuleb kordades kergem kui kaks eelmist. ” Üritame jätkata vanaviisi, ma ütleks niimoodi, et väga palju neid uusi olukordi enam ma ausalt öeldes ei tahaks.  Tahaks ikkagi seda vana head rutiini, kus  esimesel septembril lapsed tulevad kooli. See aasta tahaks ikkagi , et oleks selline tagasi normaalsuse juurde aasta,” lausus Belobrovtsev.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.