"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
Finantsinspektsioon: pensionifondidel on piisavalt raha II samba väljamakseteks (0)
31. august 2021
Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler. Foto: Scanpix

“Oluliste tõrgete tekkimisel väljamaksete tegemisel finantsinspektsioon sekkub ja jälgib, et tõrked kõrvaldatakse kiiresti,” ütles finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler. Finantsinspektsioon (FI) jälgis AS-i Pensionikeskus ettevalmistusi pensioni teisest sambast väljamaksete tegemiseks, inspektsiooni hinnangul on pensionifondidel piisavalt raha väljamaksete tegemiseks.

Seega saavad märtsi lõpuks pensioni teisest sambast lahkumiseks avalduse esitanud inimesed oma raha Pensionikeskuse kinnitusel kätte septembrikuus. Ühtlasi on Pensionikeskus  inspektsioonile kinnitanud, et IT-süsteemid peavad väljamaksete tegemisele vastu, vahendab BNS.

Selleks, et väljamaksed kulgeks tõrgeteta, on finantsinspektsioon jälginud kogu pensionireformi ellu viimise käigus protsessiga seotud finantsettevõtete, sealhulgas Pensionikeskuse IT-süsteemide arendust ja testimist ning hinnanud pensionifondide likviidsust.

Pensionikeskus on teinud IT-arendusi plaanipäraselt ja kinnitanud, et väljamaksed tehakse 2. septembrist, kuid vigaste maksete puhul ja teistel erandlikel juhtudel laekub raha kontole septembri jooksul. Pensionifondide stressitestid näitasid, et fondid suudavad väljamakseid teha. 

Teise samba väljamaksete protsessi haldab AS Pensionikeskus. Lisainfot väljamaksete kohta saab vaata Pensionikeskuse kodulehelt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.