"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
lilleküla gümnaasium sai uue jalgpallistaadioni Jalgpallur Karl: saime päris hea mänguväljaku! (0)
31. august 2021

“No päris hea on!” tõdeb vastsel väljakul FC Flora särgis treeniv Karl. “Eelmine staadion meil oli sihuke hästi kõva, aga nüüd on lõpuks hea.”

Kooliaasta alguseks saadi valmis Lilleküla Gümnaasiumi jalgpallistaadioni uuendamisega. 125 tuhande euro eest paigaldati kunstmuru, väravad ja uued pingid.

Lilleküla Gümnaasium on üks kümnest Tallinna koolist, mis on koolivälisel ajal avatud kõigile. Suvel sai kasutada peamiselt korv- ja võrkpalliplatsi, aga nüüd on jalgpallihuvilised taas tuttava väljaku üles leidnud.

“Kunstkatte mõte on selles, et ta on hästi vetruv – see on jalgadele hea. Pall ei veere ka nii nagu kõval pinnal – ta imiteerib nagu päris muru, et lastel oleks hea ja turvaline siin mängida,” kinnitab Lilleküla Gümnaasiumi haldusjuht Kristjan Must. “Vaieldamatu lemmik on koolis siiski jalgpall – suurem osa poistest tegelebki jalgpalliga. Kuid meie koolis on väga populaarne ka võrkpall.”

“Eile õhtul ma läksin koolist ära poole üheksa paiku ja siis jalgpalliväljakul oli umbes viiskümmend last,” sõnas Lilleküla Gümnaasiumi direktor Anu Luure, “Tallinna koolide koha pealt on meie koolis väga head sportimistingimused: meil on väga suur võimla, staadion; jalgpall, korvpall, võrkpall, joosta, hüpata – kõike saab teha.”

„Heade sportimistingimuste loomisega paneme aluse liikumisharjumuste tekkele ja püsimisele juba lapseeas,“ rääkis Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riib Riibe rajatise korrastamise olulisusest. Riibe sõnul ei ole uudiseks, et tänased lapsed ja noored kipuvad paljuski elama nutimaailmas ja seetõttu on linnaosas viimastel aastatel pandud rõhku välitreeningväljakute arendamisele ja uute rajamisele.

Sel suvel avati esimest korda koolide staadionid linnarahvale, et koroona ajal saaks igaüks end õues turgutada. Saadud kogemus ärgitab asjaga jätkama.

“Ma arvan, et praegu me võime selle projektiga edasi liikuda ja pakkuda ikka linnarahvale näiteks ka sügisel koolistaadionitel vaba aja veetmist näiteks nädalavahetustel või siis õhtusel ajal. Läbirääkimised koolidega meil käivad ja ma arvan, et see on positiivne,” tõdes Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi jalgpalliväljak läbis uuenduskuuri, mille käigus vahetati välja uus kunstmurukate.  Lisaks värskele kattele ja uuele spetsiaalsele vetruvale aluskihile sai väljak ka uued väravad ning pingid. Peale õppetööd kasutavad kooli väljakut ümbruses elavad lapsed – väravad on kogu aeg avatud.

„On hea meel tõdeda, et käesoleval ja ka eelmisel aastal renoveerisime terve rea spordiväljakuid, kaasa arvatud koolide omasid“, ütles Belobrovtsev.

„Et eelkõige lapsed ja noored saaksid ka suvel vabalt spordiga tegeleda oma linnaosades, avasime sel aastal tallinlastele terveks suveks kümme koolistaadionit. See kõik sobib hästi uue õppeaasta põhiteemaga, mis on pühendatud liikumisele, tervisele ja koolispordile. Tallinn õnnelike õppurite nimel toetame läbi teema-aasta ning arendame liikumise, tervise ja koolispordiga seonduvaid erinevaid tegevusi,” lisas Belobrovtsev.

Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi jalgpalliväljaku kunstmurukatte vahetuse töid teostati suvisel koolivaheajal juunist augustini. Tööde maksumus koos käibemaksuga oli 123489.60 eurot

Tallinna Lilleküla Gümnaasiumis õpib algaval kooliaastal 930 last.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.