"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Riik investeerib täiendavalt 12,6 miljonit tervishoiu hädaolukordadeks valmisoleku tõstmiseks (0)
31. august 2021
Tervise- ja tööminister Tanel Kiik. Foto: Mats Õun

„Investeerime haiglate vastupanuvõime tõstmisesse, et suurendada tervishoiusüsteemi võimekust COVID-19 pandeemia ja teiste kriisidega toime tulla. Seeläbi toetame patsientidele vajaliku ravi pakkumist ning ennetame vajadust suureneva haigestumise korral plaanilise ravi või ühiskonnaelu piiramiseks,“ ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Minister allkirjastas toetuse andmise tingimused, millega investeeritakse aastani 2023 täiendavalt 12,6 miljonit eurot haiglavõrgu haiglate tervishoiukriisideks valmisoleku tõstmiseks. Toetuse abil luuakse hapnikravi võimekusega isolatsioonipalateid ning parandatakse vältimatu abi toimepidevust pikaajalise elektrikatkestuse puhuks.

Investeeringute tulemusena luuakse 2023. aastaks COVID-19 patsientide jaoks 150 nakkusohutuse nõuetele vastavat ja kaasaegsel tasemel abi osutamiseks sobivat voodikohta. Selleks toetatakse nii uute isolatsioonipalatite ehitamist kui olemasolevate palatite ümberehitamist, sh hapnikravi võimekuse tõstmist ning negatiivse või positiivse rõhu tagamiseks vajalike ventilatsioonisüsteemide väljaehitamist.

Isolatsioonipalatite loomine suurendab võimekust pakkuda kvaliteetseid tervishoiuteenuseid suurenenud COVID-19 haigestumise tingimustes ning vähendab nakkuse leviku ohtu haiglas, vähendades seeläbi vajadust plaanilise ravi piiramiseks, uuringute ja operatsioonide edasilükkamiseks. Maksimaalne toetuse summa ühe isolatsioonipalati loomisel on 73 000 eurot sõltuvalt haigla vajadustest.

Võimalikeks pikaajalisteks elektrikatkestusteks valmisoleku tõstmiseks toetatakse olemasolevate elektrisüsteemide ümberprojekteerimist, täiendavate elektrigeneraatorite, UPS-seadmete ja külmatranspordivahendite soetamist ning vastavate süsteemide väljaehitamist. Maksimaalne toetuse summa ühe haigla kohta on 80 000 eurot.

Investeeringuid rahastatakse REACT-EU Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest aastatel 2020-2023 kokku 12,6 miljoni euroga. Riiklikku kaasfinantseeringut ega toetuse saaja omafinantseeringut ei lisandu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.