"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
VIDEO! Septembri algusest on linnaelanikele avatud mitmed abimeetmed (0)
31. august 2021
Abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Lapsevanematel, kel käib mitu last lasteaias, on põhjust rõõmustada. Alates pere teisest lapsest on nüüd Tallinnas lasteaia koht perele tasuta.

“Kui näiteks perel kaks last käivad lasteaias, siis pere peab maksma ainult ühe lapse eest. See tähendab, et perel on sääst üle 800 euro,” täpsustas abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Sel aastal saavad traditsioonilist ranitsatoetust ka esimesse klassi minevate laste vanemad. Avaldusi toetuse saamiseks saab hakata esitama alates kolmandast septembri nädalast taotlen.tallinn.ee keskkonnas.

“Kui vanasti maksti kahes osas, 160 eurot enne õppeaasta algust ja 160 eurot juunikuus, siis sellest aastast saavad lapsevanemad ranitsatoetust ühe summana, milleks on 320 eurot õppeaasta alguses,” lubas abilinnapea Betina Beškina.

Lisaks hakkab septembrist Tallinna elanikele taas kehtima esimese haiguspäeva hüvitis, et soodustada töölt koju jäämist esimeste haigusnähtude puhul.

“Kevadel oli meil meede kasutusel üle kahe kuu, linnaelanikud jäid sellega väga rahule. Meetmeks on universaaltoetus, 30 eurot esimese haiguslehepäeva eest,” lisas Beškina.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.