"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Valitsus hüvitab omavalitsustele vaktsineerimise korraldamise kulud (0)
31. august 2021
Foto: Albert Truuväärt

„Hetkel me täpset kulunumbrit veel ei tea, rahandusministeerium kogub esmalt andmed vaktsineerimise kulude väljaselgitamiseks omavalitsustelt kokku,“ selgitas riigihalduse minister Jaak Aab. „Omavalitsused on riigile vaktsineerimise korraldamisel headeks partneriteks ning hüvitame neile sellega kaasnevad otsesed ja vahetud lisakulud. Lisan, et raha ei ole ette nähtud nn vaktsineerima meelitamise auhindade loosimise katteks,“ märkis Aab.

Valitsus kiitis möödunud nädalal toimunud kabinetinõupidamisel heaks kohalikele omavalitsustele COVID-19 vastu vaktsineerimise korraldamisega seotud kulude hüvitamise, vahendab BNS.

Hüvitis määratakse omavalitsuste endi esitatud andmete alusel, hüvitamisele kuuluvad alates 1. septembrist tehtavad kulud kuni käesoleva aasta lõpuni. Sellised kulud on vaktsineerimise korraldamisega otseselt ja vahetult seotud väljaminekud nagu tööjõu, ruumide, transpordi, teavituse jne kulud. Tehtud kulude kohta esitavad omavalitsused andmed detsembri alguseks.

Vaktsineerimiskulud hüvitatakse Vabariigi Valitsuse reservist.

Kohalike omavalitsuste lõikes on täiskasvanute vaktsineerituse tase täna erinev. Riigi eesmärk on saavutada 2021. aasta sügisel Eesti täiskasvanud elanikkonnas vähemalt ühe doosiga vaktsineeritute osas 70-protsendiline hõlmatus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.