"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Vargad on hakanud himustama pealinna autode küljepeegleid (0)
31. august 2021
Foto: Ilja Matusihis

Viimase ööpäeva jooksul tuli politseile teateid neljast juhtumist, kus pikanäpumehed viisid endaga kaasa autode küljepeegleid või peeglite klaase. Kokku registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis ööpäeva jooksul 85 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas kaks avaliku korra rasket rikkumist ja 53 varavastast kuritegu, sh kaks röövimist ja 42 vargust.

Registreeriti viis inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus kaks ja sai vigastada neli inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 21, narkootikumide omamisi või tarbimisi kaks. Eestist saadeti välja kolm inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

30. augustil tuli teade, et Pirital Võra teel asuvas majas lõi joobes 60-aastane mees 36-aastast naist ja tekitas talle valu.

30. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Tuulemaa tänaval rünnati 57-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargused

30. augustil tuli teade, et Põhja-Tallinnas Heina tänaval on sisse murtud sõidukisse Ford ja varastatud tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on hinnanguliselt 1000 eurot.

30. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Heina tänaval on sõiduautolt Mercedes-Benz varastatud mõlemate küljepeeglite klaasid. Vargusega tekitatud kahju on hinnanguliselt 500 eurot.

30. augustil anti teada, et Kesklinnast Videviku tänavalt on varastatud elektriline jalgratas. Vargusega tekitatud kahju on 2750 eurot.

30. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Kolde puiesteel on sõiduautolt Mercedes-Benz varastatud kaks küljepeeglit. Vargusega tekitatud kahju on 1000 eurot.

30. augustil tuli teade, et Kesklinnas Paadi tänaval on sõiduautolt Mercedes-Benz varastatud mõlemad küljepeeglid. Vargusega tekitatud kahju on 1200 eurot.

30. augustil anti teada, et Põhja-Tallinnas Kolde puiesteel on sõidukilt Porsche varastatud kaks küljepeeglit. Vargusega tekitatud kahju on 350 eurot.

Kelmused

27. augustil helistas 67-aastasele naisele vene keelt kõnelev väidetav LHV panga töötaja, kes teatas, et naise arvelt proovib keegi teha internetikaupluses makseid ja soovitas naisel panna peale lisakaitse. Pangatöötaja küsis naise kasutajatunnust ja PIN koode. Kuna vestlus kestis pikalt ja naisega vestlesid vahepeal mitu erinevat väidetavat pangatöötajat, hakkas ta kahtlustama, et tegu võib olla kelmusega ja katkestas kõne. Hiljem selgus, et naise kontolt oli võetud 589 eurot.

30. augustil alustati menetlus juhtumis, kus 53-aastane mees reageeris Facebooki reklaamile aktsiatesse investeerimise kohta. Veidi hiljem helistas talle korduvalt mees, kelle kaudu tegi kannatanu ettemaksu summas 300 eurot. Hiljem helistas veel teinegi mees, kes võttis AnyDesk programmi abil ekraani üle ja aitas vormistada 6500 eurot laenu. Õnneks sekkus kannatanu lähedane, kes märkas kahtlast tegevust ja katkestas kõne. Kelmusega tekitatud kahju jäi 300 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine

30. augustil tuli teade, et Keilas Uuel tänaval lõi 32-aastane mees 50-aastast meest näkku, tekitas talle valu ja kehavigastusi.

30. augustil teatati, et Jõelähtme vallas ründas 66-aastane mees oma elukaaslast, 54-aastast naist, tekitades talle valu ja kehavigastusi. Politsei pidas mehe kinni.

Piiriturvalisus

29. augustil pani 1988. aastal sündinud Ukraina kodanik Tallinnas poes toime varavastase süüteo vaheväärtusliku asja vastu. 30. augustil tunnistas Põhja prefektuuri ametnik mehe viisa kehtetuks ja lõpetas mehe viisavaba viibimisaja ennetähtaegselt ning lühendas seda ühekordselt. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ja kohaldati sissesõidukeeldu kuus kuud.    

31. augustil peatas politsei Tallinna sadamas laevale suunduva Soome registreerimisnumbriga sõiduauto BMW, mida juhtis 1986. aastal sündinud Iraagi kodanik, kellel on kehtiv Soome elamisluba. Kontrolli käigus leiti auto pagasiruumist 1998. aastal sündinud Iraagi kodanik, kellel puudus õiguslik alus Eestis viibimiseks. Politsei pidas mõlemad mehed asjaolude selgitamiseks kinni.

31. augustil tabasid piirivalvurid sadamas esialgsetel andmetel 1999. aastal sündinud Türgi kodaniku, kel puudus Eestis viibimiseks seaduslik alus. Mees peeti kinni asjaolude selgitamiseks ning edasiste menetlustoimingute läbiviimiseks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.