"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
VIDEO! Eesti Arhitektuurimuuseumi linnalaager pani laste kujutlusvõime tööle (0)
01. september 2021

“Me meisterdame ja õpime seda, millised võiksid olla tuleviku majad. Lapsed mõtlevad ise oma fantaasiat kasutades, milline võiks olla tuleviku maailm, kus võiksid inimesed elada,” rääkis Eesti Arhitektuurimuuseumi teadur ja kuraator Sandra Mälk linnalaagri telgitagustest.

Eesti Arhitektuurimuuseumi suvelõpu linnalaager oli sel korral innustust saanud näitusest” Majad mida me vajame”. Nii fantaseeritigi   laagris tuleviku teemadel ning muidugi said lapsed ka ise makette meisterdada.

“See on  tuleviku pood. Ehk siin kasvatatakse sees taimi, mida me pärast hakkame sööma ja tarbima,” rääkis oma tulevikunägemusest Amelia.

“Mina meisterdan laeva, kus on magamistoad, piloodi tuba, väike elutuba. Ja ühes toas kasvatatakse ka igasuguseid asju söögiks,” kirjeldas Hedvig.

“Minu tuleviku nägemuseks on paat, mis asub vee all. Seal on magamistuba ja kõik vajalik selleks, et saaks maale minna, sööki ja muid asju tuua,” seletas Aleksander.

Linnalaagrid leiavad  traditsiooniliselt aset koolivaheajal. Õppimse tähe all tehakse üheskoos igasugu põnevaid asju. Näiteks külastati ka arhitektuuribürood Eek ja Mutso, et saada aimu, mida täpsemalt kujutab endast arhitekti igapäevatöö.

“Millised need põhimõtted on, kuidas tehakse arvutiekraanil maja valmis ja kuidas see siis päris keskkonda jõuab,” täpsustas Eesti Arhitektuurimuuseumi muuseumipedagoog Kadi Kriit.

Laagri sihtrühmaks olid 7 kuni 11 aastased lapsed.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.