"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
Ravimiamet: loosimised vaktsineerimise suurendamiseks ei ole sobivad (2)
01. september 2021
Foto: Scanpix

Viimastel nädalatel on avaldatud mitmeid vaktsineerimisele kutsuvaid kampaaniaid, milles pakutakse selle eest erinevaid hüvesid, kingitusi või viiakse läbi loosimisi.

Ravimiamet mõistab hästi vajadust vaktsineerimise hõlmatust suurendada, kuid juhib kõikide vaktsineerimise korraldajate tähelepanu, et vaktsineerimise suurendamiseks pakutavad hüved kingituste ja erinevate loosimiste näol ei ole selleks sobiv ega kohane meede ning ei ole kooskõlas ravimite ratsionaalse kasutamise eesmärgiga, vahendab BNS.

Vaktsineerimine on ravimiameti teatel oluline, et hoida inimesed terved, ühiskond avatuna ja minimeerida tervishoiu koormust. Teavituskampaaniad ja üleskutsed koos tasakaalustatud teabejagamisega on igati põhjendatud, et inimesed saaksid teha läbimõeldud otsuse ilma saadava hüve kaalutluseta. Amet palub kampaaniategijatel seda põhimõtet järgida.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

nänn
2. sept. 2021 17:21
https://objektiiv.ee/juhtkiri-nanni-jagamisega-laste-sustla-otsa-meelitamine-on-raskelt-ebamoraalne/ Inimesed, kes meelitavad lapsi laskma endale mingeid aineid süstida mitte reaalse tervisliku vajaduse tõttu, vaid kantuna lootusest saada mingisugust nänni, kujutavad endast ühiskonna moraalset põhjakihti.
temaatik
1. sept. 2021 18:24
https://www.ohtuleht.ee/1041852/raigelt-ebaeetiline-see-ajab-marru-et-arst-teeb-patsiendile-kingitusi-et-ta-votaks-ravimeid-voi-vaktsineeriks Kuidas saab olla eetiline, kui arst kingib patsiendile mingisuguse iPadi selle eest, et ta võtaks ravimeid või vaktsineeriks? Arstieetika järgi on ju arstil põhjendamatu vastu võtta patsiendilt kingitusi, mis on veidi suurema väärtusega kui lihtsalt kommikarp. Ka kommikarp on mõne silmis ebaeetiline, sest arst teeb oma tööd ja tema asi ei ole selle eest kingitusi vastu võtta. Seega miks peaks arst kinkima patsiendile midagi tänutäheks?