"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Ida-Tallinna Keskhaigla akrediteeriti kui onkoloogia ja palliatiivravi integreeritud keskus (0)
02. september 2021
Ida-Tallinna Keskhaigla onkoloogiakeskuse töötajad. Foto: ITK

“Palliatiivravil on väga oluline koht onkoloogiliste patsientide ravis. Lisaks süsteem- ja kiiritusravile peame tagama patsientidele võimalikult kvaliteetse elu ning võimaldama neile psühholoogi, toitumis- ja kogemusnõustaja ning teiste palliatiivravi spetsialistide toetuse,” selgitas Ida-Tallinna Keskhaigla onkoloogiakeskuse juhataja Elen Vettus.

“Ma olen väga tänulik kogu meie meeskonnale ning usun, et akrediteering suurendab veelgi meie patsientide usaldust Ida-Tallinna Keskhaigla onkoloogiakeskuse vastu,” lisas Vettus.

Euroopa Onkoteraapia Ühing ESMO (European Society for Medical Oncology) on akrediteerinud aastateks 2022–2024 Ida-Tallinna Keskhaigla kui onkoloogia ja palliatiivravi integreeritud keskuse. Akrediteering annab kinnituse, et haigla pakutav vähiravi vastab kõrgeimale rahvusvahelisele tasemele.

Ida-Tallinna Keskhaigla onkoloogiakeskuse juhataja Elen Vettuse sõnul on akrediteering tunnustus eelkõige palliatiivravi meeskonnale, aga ka kõikidele spetsialistidele, kes tegelevad onkoloogiliste haigete raviga.

Ida-Tallinna Keskhaigla eesmärk on parandada vähipatsientide elukvaliteeti ning tagada võimalikult patsiendikeskne ja sujuv raviteekond. Haigla soovib paralleelselt spetsiifilise vähiraviga pakkuda onkoloogilistele patsientidele ja nende lähedastele psühho-sotsiaalset toetust.

Patsiendi toetuseks on loodud multidistsiplinaarne palliatiivravi meeskond, kuhu kuuluvad onkoloogid, kirurgid, palliatiivravi-, haava-, uroloogia- ja stoomiõed, psühholoogid, sotsiaaltöötajad, toitumisnõustajad, kogemusnõustajad, hingehoidja, taastus- ja valuraviarstid ning õendus-hooldusabi kliiniku arstid.

European Society for Medical Oncology (ESMO) on meditsiinilise onkoloogia valdkonnas juhtiv professionaalne organisatsioon. ESMO eesmärk on pakkuda vähihaigetele parimat ravi, edendada integreeritud vähiravi, toetada onkoloogide professionaalset arengut ja propageerida jätkusuutlikku vähiravi kogu maailmas. 2003. aastal algatas ESMO akrediteerimisprogrammi vähikeskustele või onkoloogiaosakondadele, kus pakutakse integreeritud onkoloogia- ja palliatiivravi teenuseid. Tänaseks on programmiga liitunud üle 240 keskuse 52 riigist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.