"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Lasnamäe korteriühistud said esimesed rattamajad (0)
02. september 2021
Foto: Lasnamäe LOV

„Soovime, et jalgratas muutuks mitte ainult vabaaja veetmise vahendiks, vaid ka igapäevaseks transpordivahendiks. Rattateede kõrval mängib selles olulist rolli ka muu taristu loomine, näiteks mugavate rattamajade näol,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet. 

Lasnamäe Linnaosa Valitsus pakkus pilootprojekti raames korteriühistutele jalgrattamajade paigaldamise võimalust. Huvi rattamajade paigalduse vastu oli väga suur ning sel nädalal paigutati hoovidesse esimesed rattamajad. 

“Kui alustasime pilootprojektiga, siis ei osanud me oodata, et laekub ligi 100 taotlust, see näitab väga suurt huvi ja peegeldab vajadust tagada võimalusi oma jalgrataste mugavaks hoidmiseks koduhoovis. Õnneks on linn valmis kaas rahastama rattamajade paigaldamist kortermajade hoovidesse,” lisas Svet.

Rattamaja on metallist vandaalikindel, vundamendita konstruktsioon, mis meenutab tavalisi prügimaju ning on mõeldud ainult jalg-, jooksu- ja tõukerataste hoidmiseks. Linnaosavalitsuse poolt jalgrataste hoiustamiseks välja pakutud panila pindala on umbes 20 ruutmeetrit, sinna mahub kuni 20 jalgratast. Konstruktsiooni sees on rataste mugavaks kinnitamiseks mõeldud raam. 

Pilootprojekti raames pakkus linnaosavalitsus korteriühistutele jalgrataste alaliseks või ajutiseks hoiustamiseks spetsiaalselt varustatud majade paigaldamist. Kokku paigaldatakse Lasnamäele kuus rattamaja, mille korteriühistud saavad tasuta. 

Kõigil teistel ühistutel on võimalik rattamaja paigaldamist koduhoovi osaliselt rahastada programmi Hoovid korda raames. Rahuldatud taotluse puhul rahastatakse kuni 70% projekti maksumusest. Taotlusi võetakse vastu 1. märtsini. Programmi tingimustega saab lähemalt tutvuda siin: https://www.tallinn.ee/Teenus-Hoovid-korda-toetus 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.