"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
Pensionikeskus alustas maksete tegemist teisest sambast väljujatele (0)
02. september 2021
Foto: Pixabay

Täna, 2. septembril alustas Pensionikeskus väljamaksete tegemist isikutele, kes esitasid teisest pensionisambast väljumiseks avalduse esimeses voorus ehk hiljemalt käesoleva aasta 31. märtsil. 

Väljamaksed toimuvad septembrikuu jooksul juhuslikus järjekorras, need ei sõltu tähestikust ega avalduse tegemise ajast, vahendab BNS.

Välja makstakse kogu raha, mis teise sambasse kogutud on. Kättesaadava summa täpne suurus sõltub sellest, mis on osaku hind, kui osakud rahaks tehakse, mistõttu võib saadav summa erineda lahkumise avalduse kirjutamisel pensionikontol olnust. 

Võttes raha välja enne pensioniiga, peetakse väljamakselt automaatselt kinni tulumaks 20 protsenti. Võttes raha välja ühe korraga pensionieas – tuleb väljamakselt tasuda tulumaks 10 protsenti.

Eraldi teavitust makse laekumise kohta Pensionikeskus ei saada. Makse laekumisel arvelduskontole saab infot makse selgitusest, kus on kirjas ka tulumaksu summa ja tulumaksu määr. Edaspidi on alati võimalik oma pensionikontole pensionikeskuse lehel sisse logida ning väljavõttes üle vaadata nii väljamakstud summa suurus kui ka maksuarvestus.

Riigi poolt ajutiselt peatatud maksete tegemise kompenseerimine nendele, kes esitasid raha väljavõtmise avalduse, teostatakse pärast pensioni väljamakset septembris eraldi väljamaksena.

Avaldusi teisest sambast väljumiseks saab teha aastaringselt ning avalduste tsüklid korduvad aastast aastasse. Raha väljavõtmise avaldust on võimalik tühistada kuni üks kuu enne avalduse jõustumist. 2021. aasta jaanuarist kuni märtsini esitatud avaldusi enam tühistada ei saa. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.