"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Politsei kehtestab töötajatele vaktsineerimiskohustuse (0)
02. september 2021
Foto: Albert Truuväärt

Lähtuvalt töökeskkonna riskianalüüsist sätestab politsei- ja piirivalveamet (PPA) põhitöökohtadel töötajatele vaktsineerimiskohustuse, teatas kolmapäeval ETV uudistesaade “Aktuaalne kaamera”, vahendab BNS.

 PPA töötajatest on vaktsineeritud 4000 ja vaktsineerimata 800.

Vaktsineerimata töötajate seas on ka need, kelle tervis ei luba vaktsineerimist. Vastav riskianalüüs valmib 1. oktoobriks.

Juba praegu ei maksa PPA tulemustasusid neile, kes pole vaktsineeritud.

“Mingitel töödel võib juhtuda, et tõesti kui inimene ei nõustu nende meetmete rakendamisega, siis ta ei saa PPA-s seda tööd teha,” rääkis PPA peadirektori asetäitja Janne Pikma.

Pikma sõnul tuleb siiski arvestada ka töötajate töökorraldusega.

“Me ei saa ilmselt võrrelda andmesisestaja ja klienditeenindaja nakkusohtu,” rääkis ta.

“Kui riik on hädas, siis meil on oma rollid. See tähendab, et teenuste tagamiseks peavad inimesed olema terved,” sõnas Pikma.  

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.