"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
ettevõtjate tunnustamine Tallinn otsib parimaid ettevõtjaid ja ettevõtluse arendajaid (0)
02. september 2021
Pixabay

Tallinna linn korraldab sel sügisel juba 18. korda ettevõtluskonkursi, et tõsta esile kohalikke ettevõtjaid ja ettevõtluse arendajaid. Oma kandidatuuri saab üles seada Tallinna Ettevõtluspäeva kodulehel kuni 10. septembrini.

29. septembril toimuval pidulikul galal tunnustatakse kõiki Tallinna ettevõtteid ning kuulutatakse välja aasta parim ettevõtlust või turismi soosiv kinnisvara arendusprojekt, ettevõtete vaheline koostööprojekt, alustav ettevõte, turismitegu, töökohtade looja, ökouuendus ja tulevikulahendus.

Lisaks seitsmele põhikategooriale antakse koostöös Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli, Eesti Kunstiakadeemia ja sihtasutusega Eesti Rakenduskõrgkoolid üle ka eriauhinnad aasta parimatele rakenduslikele teadustöödele.

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu sõnul tänaseks rohkem kui aasta kestnud koroonakriis kogu ettevõtlusmaastikule väljakutsuv ja muudatuste rohke. Paljud ettevõtted mõtestasid ümber enda tegevusala, tõid turule uusi teenuseid või leidsid muid võimalikke viise kõiki ootamatult tabanud olukorraga kohanemiseks. “Kontaktivabadus, nutikad lahendused, keskkondlik mõtteviis on märksõnad, millele on tulnud tähelepanu pöörata“.

Konkursile on oodatud osalema kõik Tallinna ettevõtted, kes on aastaga omas valdkonnas midagi märkimisväärset korda saatnud. Näiteks toonud turule põneva toote või teenuse, loonud oma tegevusega ühiskonnale lisaväärtust või valmis saanud ägeda koostööprojektiga. Oma kandidatuuri saab üles seada Tallinna Ettevõtluspäeva kodulehel kuni 10. septembrini.

Kandideeri 2021. a arendusprojekti auhinnale, kui oled valmis saanud kinnisvaraarendusega, mis aitab kujundada kaasaegset, ettevõtlust või turismi soosivat linnaruumi ja luua atraktiivset elukeskkonda.

Kandideeri 2021. a koostööprojekti auhinnale, kui oled valmis saanud projektiga, mis on ellu viidud sarnast majandushuvi jagavate ettevõtjate, teadus- ja arendusasutuste ja/või kolmanda sektori organisatsioonide efektiivses koostöös ning mille tulemusena on suur potentsiaal saavutada majanduslikku edu.

Kandideeri 2021. a särav startija auhinnale, kui oled Tallinnas alustanud äritegevusega viimase kolme aasta jooksul, et saaksime tunnustada Sinu ettevõtlikkust, uuendusmeelsust ja kiiret arengut.

Kandideeri 2021. a turismitegu auhinnale, kui oled sel aastal teoks teinud ühe projekti, mis on toonud Tallinnale turismisihtkohana lisaväärtust ja suurendanud selle tuntust.

Kandideeri 2021. a töökohtade looja auhinnale, kui oled loonud viimase aasta jooksul Tallinnas või selle lähiümbruses vähemalt 10 uut töökohta ja tegevuse laienemisega on kaasnenud investeeringud.

Kandideeri 2021. a ökouuenduse auhinnalekui oled loonud uute innovaatiliste lahendustega tuntavat positiivset mõju keskkonnale, edendanud säästlike lahenduste laiemat ja vastutustundlikku kasutamist ning andnud elanikkonnale teavet keskkonnateadlikest ökouuendusi välja töötanud ettevõtetest.

Kandideeri 2021. a tulevikulahenduse auhinnale, kui oled viimase kahe aasta jooksul turuletoonud või kasutusele võtnud ressursisäästliku uue või oluliselt täiustatud toote, teenuse, tehnoloogiavõi ärimudeli, mis on muutnud linnakeskkonna paremaks ja nutikamaks ning aidanud kaasa ühiskonnaarengule.

Igas kategoorias valitakse välja kolm nominenti, kelle seast selgub kategooria võitja. Võitjad kuulutatakse välja 29. septembril Tallinna Ettevõtluspäeva pidulikul vastuvõtul.

Ettevõtluskonkurss on osa igasügisesest Tallinna Ettevõtluspäevast, mis toimub sel aastal 28. septembril. Tänavuse Tallinna ettevõtluspäeva peateema on „muutuste lainel”. Kas ja kuidas edasi? Seda on iga ettevõtja viimase 2 aasta jooksul pidanud endalt korduvalt küsima. Majandus on pöördumatult muutunud ja see kõik kajastub nii ettevõtjate kui tarbijate käitumismustrites. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.