"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
vaata, millist teed buss sõidab Ülemistele sõidab uus ekspressbussiliin nr 64 (0)
02. september 2021

„Uue ekspressbussiliiniga saavad mugavamalt Ülemistele seal töötavad või oma igapäevaseid toimetusi tegevad inimesed Väike-Õismäelt ja Mustamäelt,“ ütles Tallinna abilinnapea Andrei Novikov. „Ühistranspordiliini loomine aitab vähendada linnaku arenedes suuremaks muutuvat liikluskoormust teel Ülemiste linnakusse. Ootame uut bussiliini kasutama kõiki, kelle tee Ülemistele viib.“ 

Vaata galeriid (29)
Bussiliini nr 64 marsruut

Tallinna Ülemiste ärilinnakusse sõidab Väike-Õismäelt Mustamäe kaudu uus ekspressbussiliin nr 64.

Bussiliin kulgeb Õismäe teelt Ehitajate tee kaudu Tammsaare teele ja sealt edasi Järvevana teed pidi Suur-Sõjamäe, Ääsi, Valukoja ja Lõõtsa tänavatele.

“See hakkab kulgema piki Tammsaare teed ja tegelikult Tammsaare teel on seda võimekust küll, et läbi lasta uued bussiliinid,” kinnitas Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats, “Elanikud ise on hästi tihti meie poole pöördunud, et kuidas paremini teha ikkagi bussiliiklust ka Tammsaare teel.”

“Need inimesed, kes plaanivad minna näiteks Ülemiste keskusse oste tegema, võiksid autod jätta koju ja tulla siia number 64 bussiga. Ma arvan, et see on väga mugav,” lausus Haabersti linnaosa vanem Oleg Siljanov

Mainor Ülemiste juhatuse esimees Ursel Velve ütles, et Ülemiste City ja terve Ülemiste piirkonna arengu jaoks on ülioluline teede ning kergliikluse läbipääsude rajamine ja ühistranspordi arendamine.

“Igakülgsete ligipääsuvõimaluste loomine teeb võimalikuks piirkondlike arendusprojektide realiseerimise ilma autostumist suurendamata,“ rääkis ta. „Soovime järgneva viie aastaga autode hulka Ülemiste Citys poole võrra vähendada ning uue bussiliini avamine aitab kaasa inimkesksema ja rohelisema keskkonna loomisel.”

Uus bussiliin aitab piirkonna arengule kaasa

Velve sõnul aitab uus bussiliin kiiresti kasvava Ülemiste City arengule märkimisväärselt kaasa, kuna arvestatav osa linnaku töötajatest elab Haaberstis (uuringute järgi 10%) ja Mustamäel (9%).

“Ülemiste City ja terve Ülemiste piirkonna arengu üks võtmeküsimusi seisneb igakülgsete ligipääsuvõimaluste loomises. Ehkki lennujaama tramm on kesklinnale lähenemist parandanud ja lisandumas on veel trammiliine, on oluline, et kõikidest Tallinna piirkondadest oleks kiire ja mugav ühistranspordi ühendus. Kuigi juba varem sõitis Õismäe ja Ülemiste marsruudil buss (nr 45), hõlmab uus liin rohkem inimesi ja ühendus on oluliselt kiirem, sest liin nr 45 läbib ka Nõmmet,” selgitas Velve.

Kuna tulevikus koonduvad piirkonda nii lennujaam, Rail Balticu rongiterminal, aga kaugemas perspektiivis ka Tallinn – Helsingi tunneli sissepääs, siis peavad transpordiühendused Velve sõnul arengut toetama. „Kavandatavad ja juba teostatavad meetmed teede ning kergliikluse läbipääsude rajamiseks ja ühistranspordi arendamiseks tagavad olukorra, et on võimalik kõik piirkondlikud arendusprojektid realiseerida – sh. lennujaama arendamine, Ülemiste keskuse laiendamine ja Tallinna väravasse maamärgilise tähendusega kõrghoone rajamine,“ lisas Velve.

Tallinna Linnaplaneerimise ameti tellitud uuringu kohaselt kasutab 95% Ülemiste piirkonna töötajatest vähemalt kolme erinevat liikumisviisi, mis tähendab, et suur osa inimestest vahetab neid vastavalt olukorrale. Alternatiivne valik tööle ja koju liiklemiseks on Velve hinnangul oluline ka uusi arendusprojekte silmas pidades.  Samuti rõhutas ta autovabama keskkonna suunas liikumise tähtsust.

Pooled töötajad tulevad linnakusse autoga

„Ligi pooled Ülemiste City töötajad tulevad täna linnakusse autoga. Ennetavalt rohelisele mõtteviisile rõhumine ja eri meetmete abil autostumise taseme vähendamine linnakus 30%-ni toetab inimkesksema ja rohelisema keskkonna loomist. Uue bussiliini avamine märgib ses suunas liikumisel olulist sammu,” märkis Velve.

Ekspressbussiliin töötab tööpäeva tipptundidel, täpsemalt kell 6–11 hommikul ja kell 15–20 pärastlõunal ja õhtul. Väljumiste intervall on 16–18 minutit. Liini hakkab teenindama viis madala sisenemisega normaalbussi.

Buss peatub teel Väike-Õismäelt Ülemiste poole Väike-Õismäe parkla, Väike-Õismäe, Rukkilille, Meelespea, Sinilille, Karikakra, Meistri, Autobussikoondise, Lakiotsa, Mustamäe tee, Sipelga ja Retke tee peatuses.

Ülemistel peatub bussiliin Ülemiste jaama, Dvigateli, Kaubajaama, Valukoja, Lõõtsa ja veel kord Dvigateli ja Ülemiste jaama peatuses.

Teel Ülemistelt Väike-Õismäe poole peatuvad liini bussid, Retke tee, Sipelga, Mustamäe tee, Karjavälja, Lakiotsa, Autobussikoondis, Meistri, Karikakra, Sinilille, Meelespea, Rukkilille, Väike Õismäe ja Väike-Õismäe parkla peatuses.

Sõiduplaaniga, sealhulgas liini liikumistee ja peatustega, on võimalik tutvuda Tallinna linna veebilehel: transport.tallinn.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.