"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
VIDEO! Piirkonnakoolides tullakse kooli jalgsi või ratastega (0)
03. september 2021

Käisime uurimas, kuidas lapsed kooli jõuavad ja kui turvaline on nende koolitee. Tallinna Munitsipaalpolitsei esindaja sõnul on linnas murekohad olemas, kuid üldine liikluskultuur on väga hea ning muretseda ei tasuks.

Tallinna Nõmme Gümnaasiumi lapsed kasutavad kõiki vahendeid, et kooli jõuda. Tullakse nii rataste, tõukerataste, ühistranspordi kui ka autodega.

Viimase klassi õpilane Georg käib koolis autoga, sest elab kaugemal ja nii pidavat mugav olema. “Auto on istumise all ja saab kenasti punktist A punkti B liikuda,” nentis Georg.

Viktor on aga nõmmekas ja käib koolis jalgrattaga. “Mulle meeldib tervislik olla,” põhjendas Viktor oma valikuid.

Liis, kes käib koolis Tabasalust, leidis, et koolitee on igati turvaline. “Ma olen juba suur ka, ma ei muretse selle pärast, et ma jään autode alla,” ütles Liis.

Tallinna Ühisgümnaasiumi direktor Mehis Pever erisusi koolijõudmise vahendite poole pealt eelmiste aastatega võrreldes ei näe.

“Meil on olemas jalgrattaparkla, mis ei ole pilgeni täis, aga piisavalt, et siia mahutada kõik, kes jalgrataste ja tõukeratastega tulevad. On ka neid lapsi, keda vanemad autodega toovad ja see on probleem. Aga meil on ikkagi piirkonnakool ja enamus lapsi tulevad jala kõnniteid ja ülekäikusid kasutades,” rääkis Pever.

Just koolilähedasi ohtlikke reguleerimata ülekäigukohti on Tallinna Munitsipaalpolitsei koostöös politseiga patrullinud kolm esimest septembripäeva.

Üks sellistest asub samas Tallinna Ühisgümnaasiumi juures, kus jalakäijate rohelise tule ajal on autodel võimalik sooritada ka parempööret. Teine murekoht asub aga

Nõmme Gümnaasiumi kõrval Pargi tänava nurgal, kus ülekäigurada asub kurvile liiga lähedal

“Me kaalume teha ettepaneku, et see ülekäiguraja koht tõesti mujale panna. Ka õpetajad ütlesid, et see on ohtlik ja hea, et ei ole veel õnnetusi juhtunud,” tõdes MUPO menetlus ja piirkonnatöö osakonna juhataja Triin Uudeväli.

Üldiselt tõdeb aga Uudeväli, et liikluskultuur on meil hea, kuid lastele tuleks alati liiklusohutust meelde tuletada.

“Ikka tuleb meelde tuletada, kuidas me ülekäigurajalt üle läheme, vaatame vasakule ja vaatame paremale.

Meie väikesed lapsed on aga väga teadlikud. Seda oli näha ka ülekäiguradadel, kus lapsed vaatavad paremale ja vasakule. On näha, et lapsed on head kooliõpetust saanud,” kiitis Uudeväli meie koolilapsi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.