"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Pirita otsib rahvusvahelise hankega hooldustööde tegijat (0)
03. september 2021
Foto: Pirita LOV

„Tööd hõlmavad kvartalisiseste sõiduteede, kõnni- ja jalgteede, teemaade, parklate ja treppide puhastamist ja hooldamist. Samuti tuleb korras hoida parke ja haljastuid, mängu- ja spordiväljakuid ning puhastada pinke ja tühjendada prügikaste,” loetles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat sõnul, otsitakse hankega linnaosa kõrvaltänavate, kvartalisiseste teede ja haljastute aastaringsete hooldustööde tegijat.

Pirita linnaosa valitsus kuulutas välja rahvusvahelise riigihanke linnaosa aastaringsete hooldustööde tegija leidmiseks 2021–2027.

Pirita linnaosas on üle 200 nimetuse sõiduteid, millel puhastamist vajavat asfaltkatet umbes 400 000 ruutmeetrit, 42 tänavat, 5 treppi, 19 ülekäigurada ja 17 parklat, mille suurus kokku üle 11 000 ruutmeetri. Hooldust vajab üle 500 000 ruutmeetri teemaad.

Pirita linnaosa valitsusel kulub praegu eelpool loetletud hooldustööde tegemiseks ligikaudu 40 000 eurot kuus.

Esimest korda on tulevase hankelepingu kestus nii pikk – pisut üle kuue aasta. „Ajaliselt pikema kestusega leping peaks tagama kvaliteetse teenuse ning vähendama bürokraatiat. Kui vaadata ettevõtja poole pealt, siis soodustab pikem leping ettevõtja huvi investeerida teenust osutavatesse seadmetesse ja tööriistadesse ning ka tööjõusse,” tõi Liinat esile pikema lepingu plussid. Leping sõlmitakse 2021–2027.

Linnaosavanem täpsustas, et tulevane leping ei hõlma Pirita supelranna hooldust ega kõrghaljastuse hooldus- ja raietöid. Nendeks töödeks on eraldi lepingud.

Pakkumisi ootab Pirita linnaosa valitsus elektroonilises riigihangete keskkonnas kuni 20. septembril kella 9-ni.

Leping edukaima pakkujaga peaks hakkama kehtima 1. novembrist 2021.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.