"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Siseminister Jaani ei nõua üleüldist vaktsineerimist (0)
03. september 2021
Siseminister Kristian Jaani. Foto: Mats Õun

“Politsei- ja piirivalveametis ei ole vaktsineerimine kohustus ja riskianalüüs ei tähenda terves asutuses kaitsepookimiskohustust, vaid see toob välja ametikohad, millel töötamiseks saab sellise eeltingimuse panna,” selgitas siseminister Kristian Jaani.

Jaani selgituse järgi on politsei- ja piirivalveametis töötajate vaktsineerimine alati vabatahtlik olnud, kuid peatselt valmivast riskianalüüsist selgub, milliste ametikohtade töötajatelt eeldatakse vaktsineeritust, kirjutab Postimees.

Ta tõi näiteks, et kui inimene ei ole nõus vaktsineerima, ei tähenda see automaatselt vallandamist, vaid asutus peab pakkuma töötajale alternatiive. “Neid vahepealseid võimalusi on palju,” täiendas minister.

Kui riskianalüüsist tuleb välja, et teatud ametikohal peab inimene olema vaktsineeritud, ent töötaja seda pole, siis kõigepealt peab talle pakkuma organisatsioon sees teist tööd. “Kuid mingil hetkel võib sein ette tulla,” nentis Jaani.

Politsei- ja piirivalveametis on vaktsineeritud umbes 85 ja päästeametis 75,5 protsenti töötajatest. 

Ameti peadirektor Elmar Vaher on leidnud, et vaktsineerimata töötajad võiks jätta ilma tulemustasust ja preemiast. Kuid Jaani sõnul ei ole tulemustasu politseid süsteem ja seda makstakse suhteliselt harva.

“2020. aastal kulus tulemustasudele 225 000 eurot 500 inimese peale ehk keskmiselt 45 eurot inimesele,” ütles minister. “Loomulikult on tulemustasu makstud, kuid summad on väga väikesed ja väga konkreetsete asjade eest, näiteks kangelastegu.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.