"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Tallinna Soojus renoveerib Vasara tänava uue lasteaiahoone küttesüsteemi (0)
03. september 2021
Lasteaed Maasikas saab peatselt uue maja. Pildil uue hoone projekti kavand.

Tallinnas, Vasara tänav 18 asuva lasteaia Maasikas praegune maja lammutatakse, et ehitada asemele uus 12 rühmaruumiga lasteaiahoone koos õuemängualadega. Tallinna Linnavaraameti poolt on välja kuulutatud riigihange, mille eeldatav maksumus on 5,4 miljonit eurot. Tallinna Soojus omakorda investeerib uue haridusasutuse küttesüsteemi renoveerimisse ja kaugküttevõrguga ühendamisse üle 150 000 euro.

Tallinna Soojuse juhataja Rainer Vakra sõnul on ilmselge, et üle 5 miljoni maksva uuel lasteaial peab olema ka uus ja korralik küttesüsteem.

„Põhja-Tallinnas Vasara tänav 18 asuv lasteaed Maasikas on ka siiani olnud kaugküttel, kuid Tallinna Linnavaraametil on kavas olemasolev amortiseerunud maja lammutada ja ehitada uus lasteaiahoone soojuskoormusega 520 kW, varasemalt on soojuskoormus antud objektil olnud väiksem, 230kW,“ ütles Vakra.

„Kaugküttevõrguga ühendamiseks ehitatakse 255 meetri jagu uut soojatorustikku, mille loodame oma koostööpartnerite abiga valmis saada juba käesoleva aasta sügisel. Rõõmu teeb muidugi ka see, et potentsiaalseid liitujaid kaugküttevõrguga antud piirkonnas on veelgi ja seda nii Vasara, Alasi kui ka Kopliranna tänavalt,” lisas ta.

„Nagu varasemalt ka mitmel korral toonitanud olen, siis tänavu on Tallinna Soojuse tähelepanu keskmes just pealinna haridusasutuste küttesüsteemide renoveerimine – hoolitsedes nii ühelt poolt soojusvarustuse tõhusa toimimise eest, teisalt aga vähendades ka kulusid soojusele,“ lisas Tallinna Soojuse juhataja.

Lisaks tehakse tänavu Tallinna Haridusameti ja Tallinna Linnavaraameti tellimusel soojatorustiku rekonstrueerimistöid Tammsaare teel asuva Rõõmupesa lasteaia hoones ja kinnistul, Sõle tänaval asuvas lasteaias Päikene ja Liivamäe lastaias Juhkentali tänaval.

AS Tallinna Soojuse ülesanne on kindlustada Tallinna linna soojatarbijatele häireteta varustamine kvaliteetse soojusega. Selleks on AS Tallinna Soojus sõlminud 30-aastase tähtajaga rendi- ja operaatorlepingu AS-iga Utilitas Tallinn. Kaugküttevõrgus on üle 4000 soojust tarbiva hoone.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.