"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
VIDEO! Täna algas suur "Nutijaht" (0)
03. september 2021
gameboy tetris.

“Ega mina ka varem ei teadnud, mida teha kasutute juhtmete või kõrvaklappidega. Mul neid ikka koguneb ja päris kõvasti. Õnnetuseks on nii, et ühel hetkel saab ruum otsa ja siis hakkad nuputama. kuhu kõik kasutu kraam viia. Nüüd olen ma muidugi teadlikum,” ütles kampaania nägu ja muusik gameboy tetris.

Täna algas suur kampaania Nutijaht, mis keskendub noortele ja nende kasutuskõlbmatutele nutiseadmetele. Kuusakoski juhatuse esimehe Urmo Viisitamme sõnul ei ole enamasti just noored inimesed teadlikud, mida teha vanade või kasutuskõlbmatute nutiseadmetega.

“Me soovime eeskätt jõuda just noorteni, kes ei tea sageli, mida teha kasutuks muutunud nutiseadmega. Kuusakoskisse võib tuua nii kõrvaklappe, nutikelli ja – telefone, ka tahvlid ja arvutid kuuluvad veel siia. Aga, jah, meid teatakse enamasti vanametalli käitlejatena, kuid soovime anda märku ja oma panuse, et ka keskkonnale ohtlikud nutijäätmed kokku koguda,” selgitas Kuusakoski juhatuse esimees Urmo Viisitamm.

Seisma jäänud või katkisi nutiseadmeid saab tagasi müüa ka telefonioperaatoritele, näiteks Teliale.

“Meie andmetel jõuab tagasi umbes 20 protsenti nutiseadmetest. Inimesed lihtsalt ei tea, kuhu neid viia võib. Telefonipoeraatorid neid müüvad ja kasutu telefoni või tahvli võib meile ka tagasi müüa. Tundub, et inimesed seda siiski pelgavad, sest igas seadmes on ju erinevat infot. Ma võin kinnitada, et me kustutame kõik ja teie isiklikud kirjad või messid, fotod kuhugi ei leki,” rääkis Telia partnersuhete juht Elo Võrk

Kampaanianägu gameboy tetris lisas, et: “Kallid sõbrad, kui te ei ole pool aastat mõnda eset kautanud, siis tegelikult pole teil neid asju vaja.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.