"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Jäälind, Regatt, Vigrila - kokku üle 500 pakkumise Žürii selgitab peagi Lasnamäele rajatava vee- ja spordikeskuse nime (0)
03. september 2021

Lasnamäele valmib 2024. aastal vee- ja spordikeskus, mis hõlmab lisaks olümpiamõõtmetes ujulale ka vee- ja saunakeskust, universaalset pallimänguplatsi ning majutusasutust. Ehitatavale keskusele nime leidmiseks kuulutati augusti keskel välja avalik ideekonkurss.

Aadressil Varraku 14avalmiva vee- ja spordikeskuse avaliku nimekonkursiga loodetakse leida meeldejääv ja lühike nimi, mis sobib keskuse tegevusega ja oleks keskuse brändi tekkimise aluseks. Nimekonkurss kestis kuni 1. septembrini. «Konkursi venekeelse vormi kaudu laekus 368 ning eestikeelse vormi kaudu 207 nimepakkumist,» rääkis Tallinna Strateegiakeskuse kommunikatsiooniosakonna peaspetsialist Tiina Erik. «Kuna üks autor võis esitada kuni kolm nime, kasutati seda võimalust rohkelt.»

Võitja selgitab lähiajal välja žürii, kuhu kuulub keskuse arendaja Capital Mill OÜ kaks esindajat ning Tallinna Linnavaraameti ja Lasnamäe Linnaosa Valitsuse esindaja. Valitakse I, II ja III koht ja esikolmikut tunnustatakse Capital Mill OÜ ja Tallinna linna poolt välja pandud kingitustega.

Nimepakkumistest kõlasid Vigri ja LaSpo

Tiina Eriku sõnul pakuti eestikeelses vormis mitmeid vee ja mütoloogiaga seotud nimesid, aga oli ka asukohast (Tähesaju ja Tondiraba) lähtuvaid variante. Mõne näitena olgu välja toodud: Jäälind, Regatt, Vigrila, Veeliilia, Lootos, Komeet, Star, Tervis, Vesi, Tilk, Vesineitsi, Sulin, Sulps, Nautilus, Aqualife, Vabala, Laguun, Mägede Vesi, aga ka Lasnasport, Lasnamäe Heaolukeskus ehk LaHe, Sporta Keskus, Olümpose Vee- ja Spordikeskus, Lasnahall, Lasnamäe Vesila, Babyloni Pool Center, Lasna-Spa, Rabaveepark, Tondiraba Veeskeskus, Tähesaju Spa, Lasporta Keskus, Idakaare veekeskus, Pae veekeskus, Aquarium, Areen, Lurich Hall, Tondiraba Veehall, SporTal. Sageli kordusid nimepakkumised Laine, Vesila, Lasnatervis, Vigri, Regatt, Sulps, VeSpo, Poseidon, Delfiin, LaSpo.

Venekeelsest vormist jäid kõlama: Tondi Vesi, Tondi Laine, Venus Veekeskus, Aquatic vee- ja spordikeskus, Altis, Starfall, LasnaLaine, LasnaToon, Triiton, VeeSpo, Veeraba, Aquarium, Lassein, LASwim, LaSpa, Linda Spa, Ocean of Health, Vesila, Nauding, Ime tervisekeskus, Vee Element, Russalka, Mäe Spa, Vetevanaraba, Capital ujula ja spordikeskus, Nool, Lasnamäe Olympic Pavilion, UjuLaSpa, Merekarp, Meduusa, Varraku Spa, ToRa Bassein, Delfiinikeskus, LindaVesi, Atlanta, Albatross, Veevalaja, Edasi, Lasnamäe Laguun, Tondiraba Pool, Smuulimulli, SportEst, Harmony Sport, Laguna, LasnaLaine, Buratino.

Pakuti veel mitmeid H2O- või Aqua-liitega nimekombinatsioone.

Tondiraba piirkond areneb

Linnapea Mihhail Kõlvart märkis, et Tondiraba piirkonnast on kujunemas Lasnamäele terviklik spordilinnak koos aktiivse vaba aja veetmise võimalustega ning seda nii sise- kui ka välitingimustes. «Tondiraba Jäähalli kõrvale rajatav vee- ja spordikeskus loob võimalused tippsportlastele, kuid ka harrastajatele. Ühtlasi võimaldab olümpiamõõtmetes ujula korraldada Tallinnas maailmatasemel suurvõistlusi, millele saavad vahetult kaasa elada siinsed spordisõbrad,» täpsustas Kõlvart. «Lisaks kahele suurele spordikompleksile avati samas piirkonnas äsja ka Tondiraba park, mis pakub mitmeid erinevaid tervislikke vaba aja veetmise võimalusi värskes õhus.»

Hoonestusõiguse seadmisel ja rahvusvahelistele standarditele vastava ujula rajamiseks tegi linn koostööd Eesti Ujumisliiduga, et kokku leppida loodava ujula tehnilised tingimused.

Vee- ja Spordikeskuse arendaja Capital Mill OÜ partner Tanel Samuel selgitas, et hetkel on pooleli projekteerimise faas ning käib kooskõlastamine erinevate ametkondadega. «Septembri jooksul soovime anda sisse ka ehitusloa taotluse,» täpsustas Samuel. «Spaa, veekeskuse ja meelelahutuskompleksi eest hakkab vastutama sama operaator, kes on tegev ka Mustamäe Elamus Spas, kuid jooksvalt otsitakse juurde erinevate spordisaalide operaatorit.»

Kavandatud hoone ruumiline programm keskendub sporditegevustele – nii luuakse olümpiastandarditele vastav ujula koos 400 kohaga tribüüniga. Lisaks 50-meetrisele basseinile tuleb ka 25-meetrine soojendusbassein. Veel ehitatakse kahe väljakuga spordisaal, spordiklubide ruumid ning vee- ja saunakeskus koos vajalike teenindusruumidega. Vee- ja spordikeskuse kõrvale, aadressile Varraku tn 14b tuleb ujulat ja kogu kvartalit teenindav avalik parkla.

Tondiraba jäähalli kõrvale rajatava vee- ja spordikeskuse aluseks on kontsessioonileping, mille alusel linn sõlmis Capital Mill OÜga hoonestusõiguse.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.