"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Eesti ja Läti keeleauhinna pälvis Lembit Vaba (0)
04. september 2021
Kuvatõmmis

Välisminister Eva-Maria Liimets ja tema Läti kolleeg Edgars Rinkēvičs kuulutasid laupäeval Tallinnas välja Eesti ja Läti keeleauhinna võitja, kelleks on Lembit Vaba.

Vaba on keeleteadlane, kauaaegne eesti keele instituudi vanemteadur, emakeele seltsi auliige ja Läti teaduste akadeemia välisliige. Vaba on tegutsenud nii põhja- kui lõunanaabri juures teadlase ja õppejõuna ning pälvinud Balti Assamblee teadusauhinna balti-läänemeresoome keelekontaktide ja keelte sõnavara ajaloo uurimise eest.

„Tänavune Eesti ja Läti keeleauhinna laureaat Lembit Vaba on õppejõu ja teadlasena aidanud järjepidevalt eesti ja läti keeli ja kultuure üksteisele lähendada. Loodan, et tema pühendunud tegevus on eeskujuks ja innustuseks keele-, kirjanduse- ja kultuurihuvilistele just eesti ja läti keele vallas tegutsemiseks,“ ütles Liimets. 

Eesti-Läti keeleauhinna eesmärk on suurendada teadmisi eesti ja läti keelest ning tunnustada eesti ja läti tõlkijate, keeleteadlaste, õpetajate ja keeleõppeprojektide läbiviijate saavutusi nende keelte edendamisel. Preemia rahaline väärtus on 3000 eurot, mille eraldavad võrdselt mõlema riigi välisministeeriumid. Žüriisse kuulusid nii mõlema riigi välisministeeriumi esindajad kui ka keele- ja kirjandusasjatundjad.

Keeleauhind anti tänavu välja kaheteistkümnendat korda. Aastatel 209 ja 2012 pälvis auhinna Maima Grīnberga, aastail 2010, 2013 ja 2018 Guntars Godinš, aastal 2011 Kalev Kalkun, aastal 2014 Margus Konnula alias Contra, aastal 2015 Valts Ernštreits, aastal 2016 Livia Viitol, aastal 2017 Rūta Karma ja 2019. aastal Ilze Tālberga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.