"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
FOTOD Pirita kauneim koduaed võlub stiilsusega (0)
04. september 2021
Erakogu

Pirita kaunima aia tiitli pälvis Andrekse tee 48 koduaed, mis paistab silma taimeilu, avaruse ja mõnusa puhkenurgaga.

Vaata galeriid (7)

“Piritalased on “aiarahvas”. Üha rohkem on neid inimesi, keda kevadel esimeste soojade päikesekiirtega aias askeldamas näeb. Lähiümbruse keskkond on piritalaste jaoks väga oluline,” sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Selle aasta kauneimaks koduaiaks tunnistati hindajate poolt üksmeelselt koduaed Andrekse tee 48, mille on rajanud perekond Uus.

“Võitnud aed võlus avatud vaadetega, oskuslikult kujundatud liigirikka aia, väikevormide ning puhkenurgaga, mis sidusid kogu aiaala tervikuks,” ütles Liinat.

Andrekse tee 48 on aed on suuresti pererahva enda kätetöö. “Tulime Piritale 2002. aastal. Oleme selle aja jooksul aeda mitu korda ümber kujundanud. Viimase uuenduse tegime nüüd, koroona ajal, kui oli rohkesti aega kodule ja aiale pühendada,” sõnas Helen Uus. Ta lisas, et aiaga tegeleb kogu pere. “Aed annab võimaluse viibida värskes õhus, maandada pingeid ning tunda mõnu iseenda tegemistest,” lisas kaunima koduaia omanik. 

Konkursil hinnatakse terviklikku ruumimõju – koha omapärast tulenevate võimaluste kasutusoskust, haljastust, väikevorme jm.

Konkursil auhinnati koduaedasid aadressil Lääne tee 50 ja Võra tee 35. Esile tõsteti aiad Sitska tee 22c, Jääraku 65, Kummeli tee 102, Leedri tee 2-1, Andrekse tee 76/2, Arnika tee 86 ja Padriku 9/5-2 terrass.

“Kiidusõnu väärivad kõik konkursil osalenud, suur tänu teile!” tänas Liinat.

Pirita kauneima koduaia konkurssi korraldab Pirita linnaosa valitsus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.