"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Tallinna Maraton toob ulatuslikke liiklusmuudatusi (0)
04. september 2021
Ilja Matusihis/Pilt on illustratiivne

Tallinnas Pirita ja kesklinna teedel peetakse 11.-12. septembril Eesti suurim rahvaspordisündmus Tallinna Maraton ja Sügisjooks, mis toob kaasa liikluskorralduse muudatused.

Tallinna Maratoni ja Sügisjooksu trassid kulgevad Pirita ja Kesklinna linnaosas ning toovad  kaasa mitmeid liiklusmuudatusi, teatas Pirita linnaosa pressiesindaja reedel.

Võistlustrassi lähiümbruses on liiklus häiritud kahel päeval. Osa tänavaid on suletud, osal on liiklus ümber korraldatud ning muudatusi on ka ühistranspordi liikumises. Kõige rohkem puudutavad muudatused mööda Merivälja ja Pirita teed liiklejaid ning inimesi, kes kasutavad mereäärseid kergliiklusteid.

Piirkonda sattudes peaks varumaa aega ja kannatlikkust või valida sihtkohta jõudmiseks mõne teise marsruudi. Sõidukijuhtidel tuleb järgida ajutisi liiklusmärke ning reguleerijate märguandeid ja soovitusi. Piirkonna elanikud, liiklejatel ja jalakäijatel peaksid tutvuma liiklusinfo ja liiklusskeemidega ning olla võistluspäevadel väga tähelepanelik. Infot leiab veebilehelt www.jooks.ee, Pirita kodulehelt, Facebookist ning kõigile Pirita linnaosa elanikele saadetakse koju infoleht liikluskorralduste muudatuste kohta.

11. septembril muudetakse Pirita tee ja Merivälja tee linnast väljuv sõidusuund kahesuunaliseks; Pirita tee linnast väljuv sõidusuund on liiklusele suletud kella 8.55–9.10; Pirita tee linna suunduv sõidusuund on suletud kella 8-13, linna liikuv ühistransport on suunatud eraldussaare äärsele kolmandale sõidurajale.

Samal päeval on Merivälja tee linna suunduv sõidusuund on suletud kella 8-13, ühistransport liigub. Liiklus on ümber suunatud Merivälja tee maapoolsetele sõiduradadele.  Reidi tee ja Pirita tee merepoolsed kergliiklusteed on suletud kella 8-13.  Pirita rannaala kergliiklustee on suletud kella 8-13.  Kogu päeva on suletud Russalka juures asuv parkla.

Vana Pirita tee Lauluväljakust Ajaloomuuseumini ja Pirita tee Lauluväljaku poolne kergliiklustee on liiklusele suletud kella 16.55–18.30; Lillepi pargi kergliiklusteed, Kose tee Pirita teest Urva tänavani, Tuulenurga, Lepa ja Lepa põik on suletud kella 17–19.  Maarjamäe tänav on suletud kella 17-19.30 ja buss number 5 suunatakse ümbersõidule  kella 17-19.

12. septembril on Pirita tee ja Merivälja tee linnast väljuv sõidusuund on muudetud kahesuunaliseks; Pirita tee linnast väljuv sõidusuund on liiklusele suletud kella 8.55–9.10. Pirita tee linna suunduv sõidusuund on suletud kella 8-15, linna liikuv ühistransport on suunatud eraldussaare äärsele kolmandale. sõidurajale.

Merivälja tee linna suunduv sõidusuund Pirita silla ja Ranniku tee vahel on suletud kella 8–15, ühistransport pääseb läbi. Liiklus on ümber suunatud Merivälja tee maapoolsetele sõiduradadele.

Reidi ja Pirita tee merepoolsed kergliiklusteed Petrooleumi tänavast kuni Pirita sillani on suletud kella 8–16; Pirita rannaala mereäärne kergliiklustee on suletud kella 8-16 ja terve päev on suletud Russalka juures asuv parkla.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.