"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Kallas ühines nais-valitsusjuhtide üleskutsega afgaani naiste kaitseks (1)
05. september 2021
Ilja Matusihis

Kaja Kallas ja veel kaheksa riigi naisliidrid koostasid ühisavalduse, et toetada ja edendada Afganistani tüdrukute ja naiste võrdseid õigusi ning võimalusi.

“Oleme sügavalt mures Afganistani praeguste arengute pärast, sealhulgas mitmete raportite pärast, mille järgi rikutakse tüdrukute ja naiste õigusi riigi paljudes osades,” seisab avalduses. “Kutsume Afganistani praeguseid ja tulevasi võimukandjaid austama naiste ja tüdrukute õigusi ning hoiduma igasugustest sammudest, mis pärsivad nende õigusi tööhõive- ja haridusvallas ning juurdepääsu tervishoiule, kultuurile ja avalikele ametitele. Eriti kutsume Afganistani ametivõime üles ennetama igasugust naiste ja tüdrukute vastu suunatud vägivalda.”

“Vaatamata oma erinevustele on mehed ja naised võrdsed ning nende õigused on võõrandamatud ja vaieldamatud,” sedastab avaldus.

“Meie, naisjuhid, kinnitame Afganistani naistele ja tüdrukutele, et jälgime tähelepanelikult nende koduriigi arenguid, kuulame nende häält ning jätkame nende õiguste ja võimaluste eest seismist,” kirjutavad üheksa riigi naisliidrid.

Üleskutsega ühinesid peale Kaja Kallase veel Taani peaminister Mette Frederiksen, Soome peaminister Sanna Marin, Gruusia president Salome Zourabišvili, Kreeka president Katerina Sakellaropoulou, Leedu peaminister Ingrida Šimonytė, Moldova president Maia Sandu, Uus-Meremaa peaminister Jacinda Ardern ja Norra peaminister Erna Solberg.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

topeltmoraal
5. sept. 2021 12:53
Aga kuidas jääb nende tantsivate afgaani poistega, feministid?