"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
President: Eestil ja Lätil on koostöövõimalus roheenergia tootmiseks (0)
05. september 2021
Ilja Matusihis

President Kersti Kaljulaid kohtus pühapäeval Kadriorus Läti presidendi Egils Levitsiga, et arutada hübriidrünnakut Euroopa Liidu ja Valgevene piiril, olukorda Afganistanis, regionaalseid taristuprojekte ning koostööd roheenergia tootmise vallas, teatas presidendi kantselei.

„Eestil ja Lätil on praegu hea võimalus koostööks rohelise energia võrkude ja tootmise rajamisel. Peame tegutsema kiiresti, sest vastasel juhul jääme rohelise energia importijateks,“ ütles Kaljulaid kohtumisel ning lisas, et tuleb tõsiselt arutada võimalusi, kuidas terves Põhja-Balti regioonis rohetehnoloogiate kasutuselevõtuga üheskoos tegeleda.

Veel vesteldi edasisest koostööst Afganistani suunal ning sealsetest juba avalduvatest inimõiguste rikkumistest, aga ka jätkuvatest hübriidrünnakutest Valgevene ja Euroopa Liidu – sealhulgas Läti – piiril. Samuti arutleti Euroopa Liidu idapartnerite olukorra ja tulevikuväljavaadete üle ning räägiti kolme mere algatusest, mis on hea tööriist meie piirkonna arenguks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.