"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
ADIK LEVIN: Bussid sõidavad nii täpselt, nende järgi võiks kella kontrollida! (0)
06. september 2021
Dr. Adik Levin. Foto: Albert Truuväärt

“Meil on pere peale üks auto ja kesklinnas ei käi me autoga kunagi. Juba sellepärast, et parkimine on seal väga keeruline. Eelistame sõita ühistranspordiga, ja kui on väga kiire, siis võtame takso.,” ütles legendaarne lastearst Adik Levin.

Äsja tähistas Tallinn autovaba päeva, mille käigus suleti osa Estonia puiesteest. Pealinn küsis tuntud inimestelt, kas auto on ikka linnas liiklemiseks tingimata vajalik. Levinil jagus pealinna ühistranspordile vaid kiidusõnu.

“Ühistransport on Tallinnas organiseeritud superhästi! See käib täpselt kellaaja järgi, nii et sellega võib oma kella kontrollida. Ma ei mäletagi korda, kui mõni buss vahele oleks jäänud,” nentis Levin.

“Olen suur ühistranspordi kasutaja. Mõnel pool võiks bussigraafik küll tihedam olla, näiteks Harku järve kandis. Koolilapsedki võiksid isa-ema auto asemel kooli jõuda pigem ühistranspordiga. Me aga elame juba mugavas heaoluühiskonnas, kus autod liikumisharjumusi piiravad,” märkis ta.

“Lapsed vajavad liikumist nagu me kõik. Me poputame lapsed neid autoga kooli sõidutades liiga ära! See on vale lähenemine, sest laps peab ise käima. Eesti ja Tallinn on ju väga turvalised paigad, kus tänavail bandiite karta pole vaja.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.