"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
ARHITEKT INDREK PEIL: Automöll kooliukse juures peaks jääma minevikku (0)
06. september 2021
Indrek Peil. Foto: Scanpix

“Linna üldine transpordivõrk on minu arvates hea! Ühistransporti toetan igal juhul. Jalgratturina meeldib mulle kasutada rongi, sõidan rattaga aasta läbi. Oluline on ühistranspordi eri liikide nagu rongi ja bussi liikumist reisijale sujuvalt kombineerida,” arvas arhitekt Indrek Peil.

Äsja tähistas Tallinn autovaba päeva, mille käigus suleti osa Estonia puiesteest. Pealinn küsis tuntud inimestelt, kas auto on ikka linnas liiklemiseks tingimata vajalik.

“Piletihind pole probleem, võiksin osta rongis aastapileti koos rattapiletiga. Iga kord eraldi piletit osta on aga suhteliselt tülikas. Olen seda meelt, et rattateed peaksid linnas olema teistest teedest eraldi. See muudaks liikumise ohutumaks ja sujuvamaks kõigile,” sõnas Peil, kelle sõnul võib jalgratas mõnel pool olla kiireim liiklusvahend.

“Kus teedevõrk on korras, pääseb rattaga kesklinna kiiremini kui autoga. Näiteks Kalamajast. Ise olen pärit Nõmmelt ja omal ajal käisime kõik kooli jalgsi. Praegugi võiksid lapsevanemad autosõidu asemel algul koolitee koos lastega läbi käia, siis on neil edaspidi kindlam iseseisvalt käia. PraÄsja tähistas Tallinn autovaba päeva, mille käigus suleti osa Estonia puiesteest. Pealinn küsis tuntud inimestelt, kas auto on ikka linnas liiklemiseks tingimata vajalik.egu on näha, et kooli alguses on koolimajade esised autosid täis. Automöll kooliukse juures peaks olema rohkem minevikuteema.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.