"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
Elanikud soovivad uuele ujulale nimeks Sulin või Sulps (1)
06. september 2021

Kokku pakkusid elanikud Lasnamäe uuele vee- ja spordikeskusele 576 nimevarianti.

Uus keskus valmib 2024. aastal Tondiraba jäähalli kõrval. Selles on olümpiamõõtmetes ujulale lisaks vee- ja saunakeskus, universaalne pallimänguplats ning majutusasutus. Ehitatavale keskusele nime leidmiseks kuulutati augusti keskel välja avalik konkurss, mis lõppes 1. septembril.

“Konkursi venekeelse vormi kaudu laekus 368 ning eestikeelse vormi kaudu 207 nimepakkumist,” ütles Tallinna strateegiakeskuse kommunikatsiooniosakonna peaspetsialist Tiina Erik. “Üks autor võis esitada kuni kolm nime ja seda võimalust kasutati palju.”

Võitja selgitab lähiajal välja žürii, kuhu kuulub keskuse arendaja Capital Mill OÜ kaks esindajat ning linnavaraameti ja Lasnamäe linnaosa esindaja. Valitakse I, II ja III koht, esikolmikut tunnustavad Capital Mill OÜ ja linn kingitustega.
Nimedest kõlasid Vigri ja LaSpo. Eriku sõnul pakuti mitmeid vee ja mütoloogiaga seotud nimesid.

Samas oli ka asukohast (Tähesaju ja Tondiraba) lähtuvaid variante. Mõne näitena olgu välja toodud Jäälind, Regatt, Vigrila, Veeliilia, Lootos, Komeet, Star, Tervis, Vesi, Tilk, Vesineitsi, Sulin, Sulps, Nautilus, Aqualife, Vabala, Laguun, Mägede Vesi, aga ka Lasnasport, Lasnamäe Heaolukeskus ehk LaHe, Sporta Keskus, Olümpose vee- ja spordikeskus, Lasnahall, Lasnamäe Vesila, Babyloni Pool Center, Lasna-Spa, Rabaveepark, Tondiraba Veekeskus, Tähesaju Spa, Lasporta Keskus, Idakaare veekeskus, Pae veekeskus, Aquarium, Areen, Lurich Hall, Tondiraba Veehall, SporTal. Sageli kordusid nimepakkumised Laine, Vesila, Lasnatervis, Vigri, Regatt, Sulps, VeSpo, Poseidon, Delfiin, LaSpo.


Pakuti veel mitmeid H2O või Aqua liitega nimekombinatsioone.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

hmhmh
13. sept. 2021 12:40
Millal on teada ujula nimi