"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
video Koolidirektor: mõni lapsevanem viskub vaktsineerimise vastu ambrasuurile, teine nõuab kõik vaktsiiniga üle külvata (1)
06. september 2021

“Tallinnas  on 12-17 aastastest koolilastest  vaktsineeritud  46 protsenti,“ rääkis Tallinna Linnavalitsuse koroonanõunik Ester Öpik saates Tallinna panoraam. „See on päris suur tõus olnud koolilaste osas, aga samas me teame, et meil on ju Tallinnas 30  tuhat sellises vanusegrupis kooliõpilast. Palju tööd on veel teha.”

Seda, kas õpilane saab vaktsineeritud või mitte, otsustavad enamasti just nende vanemad. Laste enda seisuskoht on antud teema puhul pigem neutraalne.

“Ei ole poolt ega vastuseisukohti. Küll aga on see oluliselt teravam teema lastevanemate hulgas.  On neid, kes on ambrasuurile viskumas teadmisega, et mitte mingil juhul. On ka neid, kes siis väga valjuhäälselt annavad mõista, et kõik tuleks vaktsiiniga üle külvata,” rääkis Pelgulinna Gümnaasiumi direktor Tõnu Piibur.

Selleks, et vaktsineerimise kulg veelgi kiiremaks muuta, hakkavad peatselt vaktsineerima ka kooliõed.  Tänaseks on välja  töötatud vanemate ja õpilaste nõusoleku vorm nii testimiseks kui vaktsineerimiseks. 

“Selle vormi nüüd kooliõde saadabki nende laste vanematele ja annab teada ka õpilastele. Need, kes vaktsineerimiseks ja  testimiseks oma nõusoleku annavad, neid ka vaktsineerima saab koolis asuda,” täpsustas Öpik.

„Kindlasti on osades koolides päris palju neid õpilasi, kes vaktsineerimist vajavad ja nende puhul  tuleb ka linna poolt mõelda, et kuidas saame kooliõdedele abiks olla. Üksi kooliõde kindlasti ei suuda sadu inimesi vaktsineerida, vajadusel paralleelselt ka veel testida ja muid toiminguid teha.”

Esimene september oli ligi 4000 Tallinna  lapse  jaoks elumuutev, sest just nii palju lapsi läks esimesse klassi. Nelja pealinna kooli õpilaste ootust kergitas loomulikult veelgi ka värskelt renoveeritud koolihoone.  Mis tunne oli taas üle pika aja kooli minna?

“Nii hea tunne on taas kooli minna. Ma lähen neljandasse klassi,  kõik uued tunnid tulevad ja siis kui ilus ilm on, siis on kooli nii hea minna,” ütles Karmi. “Ootasin seda nii väga, juba augustis. Väga elevil olin.”

“Oleme ju põhimõtteliselt  terve eelmine aasta  ainult kodus. Selline privileeg on siia koolimajja tulla,“ leidis Martti. “See on olnud kauaoodatud hetk,” lisas Annabel.

Kui pikaks ajaks see kauaoodatud hetk aga kestma jääb, seda näitab aeg. Uue koroonalaine ja distantsõppe  eest ei ole me kaitstud ka tänavu. Suurimaks lootuskiireks on hetkel vaktsiin. 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

neljas vaktsiin
6. sept. 2021 15:35
https://eestinen.fi/2021/09/kuum-iisraelis-planeeritakse-juba-neljandat-vaktsiinidoosi-et-piirata-koroona-levikut/ Iisraelis, kus pärast inimeste kahe doosiga vaktsineerimist puhkes keset suve pandeemia ajaloo suurim koroonapuhang, antakse nüüd inimestele kolmandaid doose ja planeeritakse juba neljandaid doose. Inimeste pidev ja tihe vaktsineerimine on vajalik selleks, et piirata nakkuse levikut.