"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
LOONE OTS: Mu tütar sai tänu eksootilisele bussisõidule popiks (0)
06. september 2021
Loone Ots. Foto: Scanpix

“Minul auto puudub ja sõidan Tallinnas ainult ühistranspordiga. Liinid on korralikud, info on võrgus olemas ja ümberistumistele ma palju aega ei kaota,” ütles folklorist ja kirjanik Loone Ots.

Äsja tähistas Tallinn autovaba päeva, mille käigus suleti osa Estonia puiesteest. Pealinn küsis tuntud inimestelt, kas auto on ikka linnas liiklemiseks tingimata vajalik.

Tõsi ta on, et kuna ühistranspordil on palju peatusi, on sõit autost mõnevõrra aeglasem, aga meile ongi vahel vaja sellist aega – lihtsalt istuda ja aknast välja vaadata. Minu jaoks on see lisaväärtus!” märkis Ots.

“Kui pere elab linnast väljas, siis on lapse autoga kooli toomine mõnikord möödapääsmatu. Võimalusel aga peaks laps õppima iseseisvust. Paaril esimesel nädalal peaks kooliteed käima vanematega, et see hästi meelde jääks, ning õpetama last bussi- ja trammisõiduga hakkama saama. Kindlasti kasvataks see lastes iseseisvust,” arvas kirjanik.

“Minu tütar oli klassikaaslaste seas väga populaarne, sest tema juurde sai bussiga sõita. Paljudele oli see eksootiline! Jalakäijate alad on toredad, kuid soovitav oleks jalgrattateed nende juures selgemalt märgistada. Kui jalgratas sõidab keset inimesi, on väikelapsega emal kiirustava-vingerdava jalgratta läheduses kõhe kõndida. Otsasõite oleks vähem, kui jalgratturitel oleks oma teelõik.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.