"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Teise samba raha kui võlgnike ja võlausaldajate pidu (0)
06. september 2021
Foto: Pixabay

Teisest sambast raha väljamaksmine on pidupäev nii kohtutäituritele kui võlausaldajatele, sest hinnanguliselt peaks 1,34 miljardist välja makstud eurost 70 mln minema võlgade kustutamiseks. Kokku peaksid saama kustutatud või vähemalt vähenema 13 600 isiku võlad.

See on aga vaid teooria. Kui võlgnik on taibanud kusagil välisriigis konto avada ja pank raha sinna suunab, jäävad täiturite käed muidugi lühikeseks. Tegemist on ka laiemas plaanis võlglaste ja võlausaldajate pühaga, sest kindlasti kustutatakse pensionisäästude abil tarbimislaene.

Samas pole aga kusagil märganud kampaaniat, mis kutsuks teisest sambast välja võetavat raha kasutama ennekõike just selleks ehk röövellike kahekohaliste arvuga intressiga tarbimislaenude tagasi maksmiseks. Tarbimiskrediite välja andvatele rahandusasutustele on aga tegemist pigem leinapäevaga.

Kindlasti ei ole kiiremini tagasi makstavad laenud nende jaoks kasulikud. Kui arvestada, et keskmine välja võetav hoius jääb kuhugi 9000 euro kanti, on rahval siiski üsna tõhusalt võimalik enda võlakoormat kergendada. Finantsjärelevalvega tegelevatele ametnikele tuleb aga au anda. Lõpuks ometi on käima lükatud petturite eest hoiatav kampaania, et inimesed täiesti suvaliste telefonikõnede peale võhivõõrastele oma paroole jm andmeid ei usaldaks.

Teise samba raha mõju kinnisvaraturule jääb aga pigem marginaalseks ning turg kevadega võrreldes praegu rahulikum.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.