"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
terviseameti külmlao skandaal Üllar Lanno: tagasiastumisega vastutan terviseametis toimunu eest (0)
06. september 2021
Üllar Lanno. Foto: Mats Õun

„Minu tagasiastumine tervisemati juhi kohalt näitab seda, et vastutan ka kõigi nende asjade eest, mis minu ametiajal terviseametis on toimunud. Sealhulgas külmlaos ravimite hoidmisel,“ ütles tänasel pressikonverentsil ravimiameti peadirektor Üllar Lanno, kes eelnevalt oli teada andnud oma tagasiastumisest. 

Lanno sõnul olid külmlaod, kus jaanipäeva ajal riknes mitme miljoni väärtuses koroonavaktsiine ja muid ravimeid terviseameti omad ning seega ka tema vastutusalas. „Otsida kellegi teise süüd ja tagasiastumist pole vaja. Ka riigikontrolör on välja öelnud, et külmladudes juhtunu eest peab vastutuse võtma asutuse juht. Minul on selle vastutuse võtmise õige aeg täna,“ märkis ta.

Lanno selgitas, et terviseameti juhiks astudes sai ta juba päranduseks puuduliku varustusega külmhooned, mille kordategemiseks ei suudetud aga vajalikku tähelepanu leida. „Uuel juhil on võimalus alustada algusest ning saan anda üle ameti, mis on rohkem korras kui ta oli minu ametisse astudes.“

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ütles, et riigisekretäri koostatud raport osutas selgelt ka terviseameti juhi vastutusele ning seepärast on Lanno tagasiastumine arusaadav. „Terviseameti juhi süü piirneb siin asjaoluga, et ametis ei suudetud tuvastada ja ringi teha varasemate juhtkondade norme ja käitumisi. Täna hommikul rääkisime veel sellest ning sain aru tema otsusest tagasi astuda,“ tõdes ta.

Kiik andis teada, et kuni uue juhi ametisse määramiseni võtab terviseameti juhtimise üle asetäitja Mari-Anne Härma. „Ka uue juhi esmaseks ülesandeks jääb COVID-19 vastase vaktsineerimise protsessi sujuv toimimine. Juhivahetus seda pidurada ei saa,“ kinnitas minister.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.