"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
Vihakõne uuringuks eraldatud raha tekitab võrdsusvolinikus segadust (0)
06. september 2021
Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa Pakosta. Foto: Scanpix

Sotsiaalministeerium eraldas augustis võrdse kohtlemise voliniku kantseleile vihakõnega seonduva teadusprojekti läbiviimiseks 166 667 eurot, kuid Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinikule Liisa Pakostale tekitavad raha kasutamise tingimused küsimusi.

Volinikule teadusraha eraldamisele eelnesid ministeeriumiga peamiselt suulised läbirääkimised, kuid käskkirjas teadusraha kasutamise täpsed tingimused puudusid, mistõttu jääb segaseks, millistel tingimustel volinik seda summat ikkagi kasutada võib, vahendab BNS.

Hanget ettevalmistava koosoleku käigus selgitas ministeerium suuliselt, et vihakõne-teemalise teadusuuringu tulemused peaksid valmima suveks 2022 ja siis võib volinik teha ka viimased väljamaksed uuringute teostajatele.

Liisa Pakosta palub ministeeriumile saadetud kirjas selgitada, millisel alusel kantakse 2021. aastal kasutamata uuringu läbiviimiseks eraldatud summa jääk üle 2022. aasta eelarvesse.

„Kas volinik võib kindel olla, et eelarvejäägi ülekandmine toimub kogu mahus ja seda ka olukorras, kus ülekantav osa on üldjuhul mingi ettemääratud protsentuaalne osa voliniku eelarvest,“ küsis Pakosta.

Samuti palus ta selgitada, miks on teadusuuringu tähtajaks just suvi 2022 ja millistel tingimustel on võimalik tähtaega pikendada näiteks sügisesse.

Sotsiaalministeerium muutis augustis oma valitsemisala asutuste tänavust eelarvet nii, et võrdse kohtlemise voliniku kantseleile eraldati heaolu arengukava programmi täitmise raames täiendavalt liaks põhieelarvele kokku 166 667 eurot. Läbirääkimiste kohaselt on see summa vihakõnega seonduva teadusprojekti läbiviimiseks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.