"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
video Eesti Punane Rist avas oma esimese taaskasutuskaupluse (0)
07. september 2021

“Idee tuli Soomest, sealse populaarse Punase Risti Kontti kaupluseketi tegevust jälgides. Kui kokku saavad keskkonnahoid, enimhaavatavate abistamine ja soodne ning kvaliteetne kaubavalik, on kõik eeldused edukaks teekonnaks olemas,” sõnas Eesti Punase Risti peasekretär Arvi Perv.

Tallinnas avab esmaspäeval uksed Eesti Punase Risti esimene taaskasutuskauplus, mis aitab toetada puudustkannatavaid inimesi kõikjal üle Eesti.

Kauplus kannab nime Punane Ristik ja asub aadressil Kadaka tee 54, teatas Eesti Punase Risti esindaja. Mitmesaja ruutmeetrisel pinnal on nii rõiva- kui ka sisustuskaupu.

“Materiaalsed vahendid, mis siit tulevad, anname kogukonda tagasi,” ütles Eesti Punase Risti president Harri Viik. “See läheb hügieenivahendite ostmiseks noortele ja neidudele, toiduabiks ja kõigeks, mida Eesti Punane Rist on siiamaani oma supiköökide ja muu tegevuse kaudu andnud. Meil endal siit kasusaamist ei ole, kõik tulu jagame laiali,” lubas Viik.

Kogu kaup tuleb hetkel Soomest. Hinnad on soodsad – keskeltläbi 3-5 eurot, leidub ka nii kallimat
kui odavamatki kaupa. Soomlastele pidavat väga meeldima portselanmaal, ühe maalitud portselanist kruusi saab kätte näiteks 1 euro eest.

“Kaubavalik on mitmekesine, suudame pakkuda midagi igale maitsele. Meid kannustab teadmine, et rõõmustame iga oma klienti mitmekordselt: ta leiab meelepärase iseenda ja oma kodu jaoks ning seejuures leevendab kellegi abivajadust,“ rääkis Punase Ristiku juhataja Leelo Sui.

“Väga palju on sisutuskaupa, ja nagu teame, siis Soomes on seda ohtrasti. Praegu võiks aga öelda, et on pooleks nii rõivakaupu kui sisutuskaupu. Plaanis on võtta juurde kõike muudki, võibolla tulevikus ka mööblit. Usume, et see kauplus ei jää Eesti Punasel Ristil mitte viimaseks,” lausus Sui.

Ainsaks omataoliseks kauplus ilmselt ei jää. “Otsime juba uusi võimalusi Tallinnas ja oleme pilgu pööranud teistegi Eesti linnade poole,“ avaldas Harri Viik. “Idee on Soomes väga hästi laiali läinud. Loodame, et ka meie oleme nii efektiivsed. Kõige tähtsam, et Eesti inimesed meid aitavad, leiavad meie poed üles, läbi selle saame ennast ka laiendada.”

Punane Ristik on avatud tööpäevadel kella 10–19 ja laupäeval kella 10–17.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.