"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Mupo ja terviseamet kontrollisid maskikandmist Elroni rongides (4)
07. september 2021
Fotot Mupo

Teisipäeva hommikust kuni keskpäevani kontrollisid mupo ja terviseamet maskide kandmise kohustust tavapärasest erinevas ühistranspordis – sihikule olid võetud Elroni rongid ning maaliinibussid.

Terviseameti esindaja Sirje Asu sõnul oli pilt sarnane linnatranspordis nähtule – maskikandmist tuleb inimestele pidevalt meelde tuletada. Elroni rongipersonal aga nimetas olukorda mitte-heaks ning rõõmustas et korrakaitse ja terviseamet lõpuks ka nendeni jõudsid. Mupo piletigrupi esindaja aga märkis, et inimesed on maskikandmise kohustusest äärmiselt tüdinenud ja järjest rohkem kohtab pilti, kus maskid pärast kontrollijate bussist väljumist eest kaovad.

“Maski peab ikka kandma, ilma selleta ei saa, epideemia on ju,” arvas Balti Jaamas rongilt tulnud Margarita. Sõbranna Tamara kobas veidi kotis, et tõestada – ka tema ei sõida rongis ilma maskita:” Näed siin see on, ega enam ilma maskita ei saa, nüüd lähme taksosse ja paneme kohe jälle maski ette.”

Igal nädalal kontrollib Terviseamet koos MUPOga Tallinna ühistranspordis aga ka linna ja maakondade vahel sõitvates bussides ja rongides maskide kandmist ja pilt pole üldse kena, väga paljud maski endiselt ei kanna. Tabasime rongist päris mitu inimest, kes maski ei kandnud, lisaks tehti märkus mehele, kes oli maskist välja jätnud nina.

“Mul ongi nii suur nina, et see maski sisse ei mahu. Aga lubage palun, et teen teile ühe komplimendi, nimelt, olen mina peaaegu pime inimene ja saan seeläbi üle Eesti tasuta sõita, aga esimestkorda pean ütlema, et olen saanud nägijaks ja minu ees on kolm kaunist noort inimest,” tegi mees naiskontrollijatel tuju heaks.

Tänase reidi eesmärk oli kaardistada, milline on olukord rongides ja maaliinidel ning milline oleks sobiv aeg kontrolli läbiviimiseks – ilmselgelt ei olnud praegune, päevane aeg kõige õnnestunum, sest rongid-maaliinibussid olid tühjavõitu: kokku kontrollisid mupo ja terviseameti inspektorid kolme tunni jooksul 11 rongi ja 20 maaliini bussi. Maske jagati selle aja jooksul 71 – mupo 46 ja terviseamet 25. Maskist keeldujaid oli 3 ning need kõik olid turu külastajad.

Nimelt jättis rongide-maaliinibusside graafik piisavalt aega, et kontrollida ka Balti jaama turgu ning sealseid toitlustusalasid. Tulemus – olukord ei olnud kõige parem.

Terviseamet ja mupo jätkavad koostööd juba homme. Septembris on plaanis lisaks homsele veel kolm ühisaktsiooni.

Kommentaarid (4)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

PEastSegi
17. jaan. 2022 13:46
Päris hull ikka kuidas mingi suvalised kontorirotid hakvad otsustama kes mida teha tohib. Selline võim lööb peast segi.
Selline tädi
3. jaan. 2022 12:00
Tulin seda Sirje Asut siia vaatamata. See vormistas 31.12 MEM cafele 71000 eur turvameeste arve, mis ta ise tellis sinna. See siis sedasi, et tellid endale midagi ja tarbid aga arve peab keegi teine maksma, siia on siis Eesti jõudnud. Lisaks 71000 eur eest sai ainult kuuks 4 turvat, mis teeb turva palgaks 17750 eur?!
Kristiina Allekõrs
9. sept. 2021 00:19
See türannia tuleb otsustavalt laiali lüüa. Juht on läinud ja see annab lootust. Ma ei kanna sest tahan end vaktsineerida looduslikult nii ja sunni protestiks ning kahjulik pidevalt kandes kopsudele ja täheldada on juhtumite raskemat kulgu kuna soodustab bakteriaalset kopsupõletikku mis ühinedes COVID19 põletikuga tagab letaalsema lõpu. Nina väljas on ainus variant paljudel. . Olen 34aastane naine 2.tüübi diabeediga. Kodus kontaktseid pole. Unvaccinated.
maardu
7. sept. 2021 17:37
https://www.postimees.ee/7331160/omaparane-taktika-pingetest-pulbitsevas-maardus-rusikameeste-patrullid-koroonat-taltsutamas Maardu on viimase pooleteise aasta jooksul olnud Euroopa koroonapealinn ning Eestis vaktsineeritute osakaalu poolest punane latern. Pandeemia tippajal, 2020. aasta kevadel asusid põlises Keskerakonna kantsis korda looma linnaametnikest ja võitluskunstiharrastajatest koosnevad «koroonapatrullid». Käisid linna peal, juhtisid tähelepanu vajadusele maski kanda, 2+2-reeglile ning teistele viiruse leviku piiramiseks tarvilikele abinõudele. Jagati ka toitu. Ettevõtmise algatajaks oli Eesti Islami Keskuse juht, staažikas taekwondo-treener Kazbulat Šogenov. Meedias on ta varem tähelepanu pälvinud oma sõprussidemetega ISISe võitleja Abdurrahman Sazanakoviga ning viimast toetanud Ramil Khalilovi ja Roman Mankoga. Maardu tänavatel patrullimisel lõid Šogenoviga mesti näiteks volikogu liige ja tuntud poksitreener Jevgeni Golovatš (KE), veel mõned keskerakondlastest linnaametnikud ja noorsportlased.