"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
Tallinn plaanib Paldiski maanteele uut parkimismaja (0)
07. september 2021
Praegu Paldiski maantee 221 aadressil asuv hoone lammutatakse. Foto: Sergei Jakunin

Tallinna linnavalitsuse kolmapäevase istungi päevakorras on Paldiski maantee 221 kinnisasja jagamine kolmeks transpordimaa sihtotstarbega kinnisasjaks, mis on eelduseks sinna nelja maapealse ja ühe maa-aluse korrusega parkimishoone ehitamiseks.

Krundile on kavandatud ka perspektiivne “Pargi ja reisi” parkla, vahendab BNS.

Paldiski maantee 221 jagamisel tekkivad kinnisasjad Paldiski maantee 221, Paldiski maantee 219c ja Paldiski maantee T41. Jagamine on vajalik Õismäe tee 105, 105a, 107, 107a, Paldiski maantee 221 kinnistute ja lähiala detailplaneeringus ette nähtud kruntide moodustamiseks. 

Paldiski maantee 221 kinnisasja pindalaks jääb 7576 ruutmeetrit ning planeeringus on sinna lubatud ehitada üks maapinnast kuni 16 meetri kõrgune parkimismaja. Kavandatava hoone esimesele korrusele on võimalik kavandada bussiterminal, ülejäänud hooneosa on ette nähtud parkimiskorrusteks.

Paldiski maantee 219c kinnisasja pindalaks jääb 5121 ruutmeetrit. Praegu asub seal busside lõpp-peatus. Paldiski maantee T41 kinnisasja pindalaks jääb 5895 ruutmeetrit ja see on detailplaneeringu järgi juurdepääs ehituskruntidele. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.