"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
video Tallinna loomaaed ootab lasteaedu ja koole loomadele kõrvitsaid tooma (0)
07. september 2021
Foto Albert Truuväärt

“Loomadele maitsevad väga mitmesugused viljad. Sügis on ju selline aeg, kui ajutiselt või hooajaliselt saab neile anda midagi muud süüa ja see loomadele väga meeldib,” ütles Tallinna loomaaia loomakasvatuse nõunik Anne Saluneem.  

Igal aastal ja ka tänavu kasvatavad üle Eesti eri lasteaedade rühmad spetsiaalselt loomaaiale annetuseks ka kõrvitsaid, mida eriti meelsasti söövad just elevandid. “Üldiselt kõrvitsaid söövad väga paljud loomad – närilised ahvid, linnud, jääkarud ja ka erinevad sõralised,” lisas Saluneem. 

Jahe ilm ning äkitselt vähenenud külaliste arv on loomad erksamaks ja uudishimulikumaks muutnud. “Kui ilm on selline nagu siin praegu – eredat päikesepaistet ei ole, siis te näete loomade puhul igat nende vuntsi. Teiseks meie kollektsioonis on väga palju selliseid loomi, kes just sellise ilmaga hakkavad väljas liikuma. Üks huvitavam näide on lumeleopard,” kirjeldas zooloog Aleksei Turovski.

Iga-aastasest kõrvitsate kasvatamisest on saanud väga vahva traditsioon, mille raames on loomasõbrad kasvatanud ja saatnud loomaaiale suurel hulgal kõrvitsaid.

Sel aastal oodatakse kõrvitsaid Eesti lasteaedadest ja koolidest. Sügis on saabumas ja on aeg kõrvitsasaaki korjata ning loomaaia asukatele seda maiuspalaks pakkuda. Kokku kogutakse sel aastal 10 000 kilogrammi kõrvitsaid, mis on täpselt nii palju, kui loomaaias hoiustada võimalik ja loomad kõik kenasti ära süüa jaksavad.

Kampaanias saab registreerida kuni 70 lasteaeda ja õppeasutust, kelle kõrvitsad kogub kokku ning aitab tasuta loomaaeda transportida Omniva AS.

Kõikidel huvilistel palutakse end registreerida veebiaadressil https://tinyurl.com/k6rvitsad.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.