"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
video Tondiraba park paneb rõhku külastajate turvalisusele (0)
07. september 2021

“Suur kulutus on tehtud, aga õige asja nimel. Kui varem pargis mõni jalutas või käis jooksmas, siis vaadake, kui palju inimesi siin nüüd on,” rääkis vanem juhuslikult kohatud mees.

Ka lastele meeldib vast avatud pargis väga. Emaga jalutanud väikemees sädistas: “Mina julgesin isegi liutorust alla lasta, siin pargis on nii palju huvitavat teha.”

Tondiraba pargi külastajate arv püsib tõusuteel ja atraktsioone kasutab suur hulk inimesi, siis otsustas linnavalitsus, et tuleb rakendada lisameetmeid pargi turvalisuse tõstmiseks

“Patrullime ja vajadusel anname esmaabi. Kaasas on praegu külmakotid, sidemed ja plaastrid. Väiksemaid õnnetusi tuleb ikka ette,” selgitas kiirabi töötaja Agnes Konrad.

Inimesed on pargi hästi omaks võtnud, ent ikka veel ei saada aru, et kõik selles pargis on meie ühine vara, mida hoida tuleb.

“Park on küll äsja avatud, kuid juba on tulnud ette ka inetuid intsidente,“ rääkis MUPO peainspektor Śahrijar Abdullajev. „Näiteks püütakse lõhkuda, kuid suurim mure on prügi maha viskajad. Nii, et neid juhtumeid on ikka olnud, siia peaks mingi statsionaarse valve lausa paigaldama. Nädalavahetusel pidime ka paar korda politsei kutsuma. Inimesed ehk veel ei hooma kui erilise pargiga on tegemist. Sellist teist Eestis ei leidu ja minu teada pole võrdset isegi Baltikumis mitte.”

Peagi hakkavad noori rulatama ja tõuksidega  sõitma õpetama Kultuuri- ja spordiameti treenerid, kuid juba praegu on linn saatnud parki mobiilsed noorsootöötajad.

“Meie ülesanne Tondirabas on noortega kontakst luua ja peamine edasi on selle kontakti hoidmine. Noortele sobib ka hästi, et me pargis liigume, nad tunnevad end turvalisemalt, teavad, kelle juurde astuda, kui mingi mure on, ja kelle käest nõu küsida vajadusel,” ütles mobiilne noorsootöötaja Imre Kuller.

Turvalisuse tagamiseks on Tondiraba pargis ka videovalve. Pargialal hoiab silma peal MUPO ja alates reedest on pargivahtidel võimalus kiiresti kutsuda kohale G4S turvapatrull.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.