“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
värsked linnakodanikud Väikesed tallinlased saavad täna raekojas kätte nimetunnistused (0)
07. september 2021

„Tallinnas sünnib aastas üle 5000 lapse. See number rõõmustab meid ja innustab arendama Tallinna elukeskkonda, toetusi ja teenuseid tagamaks peresõbralikkust,“ ütles abilinnapea Betina Beškina. „Ehkki kehtivate piirangute tõttu tuleb üritus veidi teistmoodi, on mul siiski suur rõõm, et niivõrd olulist sündmust, nagu seda on lapse sünd, saame taas üheskoos piduliku koosviibimisega tähistada,“ lisas ta.

Teisipäeval, 7. septembril kell 12.30 antakse Tallinna Raekojas vastsündinud tallinlaste vanematele pidulikult üle nimetunnistused. Peale COVID-19 levikust põhjustatud pausi jätkub pikaaegne traditsioon nakkusohutuse kontrolli nõudeid arvestades. 

Beškina lisas, et kuna beebide tervise kaitseks seekord üheskoos torti ei sööda, kingib linn igale perele veel spetsiaalselt valmistatud, beebipapudega kaunistatud tordi.  

Kõik väikesed tallinlased saavad linnalt kingituseks kunstnik Helina Tilga joonistusega piimakruusi koos pudrukausiga ning nimetunnistuse, mis on Tallinna vapiga kaante vahel.

Tallinna linn on raekojas väikestele linnakodanikele nimetunnistusi andnud juba 2002. aastast. Seekord saab nimetunnistuse 31 last, kelle vanemad on selleks soovi avaldanud. Enamik lastest on sündinud suvel 2021, neist 13 on tüdrukud ja 18 poisid. Kolmes peres sündisid kaksikud, ühes peres viies laps, ühes peres neljas laps ja kahes peres kolmas laps. 

Populaarsemad tüdrukute nimed 2021 aasta suvel on Emili, Eva, Sofia ja Mia ning poiste nimed Martin, Aron, Mark ja Lukas.

Pidulikul tseremoonial osalejatel palutakse olla valmis koroonatõendi näitamiseks ja teiste nakkusohutuse nõuete täitmiseks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.