"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Kose pargi mänguväljak läbis uuenduskuuri (0)
08. september 2021
Foto: Pirita LOV

„Kevadel alanud Kose pargi mänguväljaku rekonstrueerimine on lõppenud ning asemele kerkinud mitmekesiste mänguelementidega vaba aja veetmise koht. Väljaku kõige uhkem atraktsioon on võrkronila,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Rahvakooli tee 3 mänguväljak Pirital Kose pargis on pärast uuenduskuuri taas avatud. Tööd läksid maksma üle 160 000 euro.

Mänguväljakul on ronimistorn, liumägi, tegeluspaneel ja kiiged eri vanuses lastele. Lisaks asfaldimängud nagu „Keks” ja „Tähestik”. Üks tegeluspaneel asub liivaala piiril nii, et seda saab kasutada ratastooliga liikuja. „Mänguväljak sobitub hästi loodusesse ja materjalide valikul on eelistatud puitu,” lisas Liinat.

Mänguväljaku uuendamisega ehitati Kose parki ka trikirattarada väikestele lastele. „Rada on mõeldud rattasõiduoskuste arendamiseks ja esmatutvuseks liikluseeskirjadega. Raja ääres on liiklusmärgid ja ratturitel tuleb ületada trammitee,” kirjeldas Liinat.

Uuendatud on sportimisvõimalusi. Mänguväljaku kõrvale paigaldatud välijõusaalis saab treenida kogu pere. Kompaktne kompleks on varustatud kardiotreeningu ratta ja veel mitme treeninguseadmega, sealhulgas ka ratastoolis liikujatele.

„Kose pargis vahetatakse veel istepinke ja park saab ajakohase leedvalgustuse. Need tööd tehakse sügise jooksul,” ütles linnaosavanem.

Rahvakooli tee 3 mänguväljaku projekti koostas MARH Stuudiod OÜ, väljaku rekonstrueeris linna keskkonna- ja kommunaalameti tellimusel AS EVIKO. Tööde lepinguline maksumus on 164 995 eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.