"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
Õpetajad saavad küsida ligi 13 000 eurot lähtetoetust (0)
08. september 2021
Foto: Pixabay

Sügisel jätkub ligi 13 000 euro suuruse lähtetoetuse maksmine esimest korda tööle asuvatele õpetajatele ja tugispetsialistidele, mida saab taotleda haridusportaalist edu.ee.

Lähtetoetuse eesmärk on toetada kvalifitseeritud õpetajate ja tugispetsialistide nagu näiteks logopeedide, eripedagoogide, koolipsühholoogide ja sotsiaalpedagoogide kooli tööle asumist ning tõsta õpetajakutse atraktiivsust, vahendab BNS.

Taotluse saab esitada erialaste õpingute lõpetamise ning tööleasumise järel. Toetus on 12 783 eurot ja see makstakse välja ühe summana. Toetus on tulumaksustatav. Lähtetoetuse saamisel võtab õpetaja või tugispetsialist endale kohustuse töötada oma ametikohal vastavalt nõuetele viis aastat.

Kui õpetaja või tugispetsialist ei tööta täistööajaga, muudetakse lähtetoetuse suurust vastavalt õpetaja või tugispetsialisti proportsionaalsele tööajale.

Taotlusi lähtetoetuse saamiseks võtab vastu haridus- ja noorteamet, taotluskeskkond asub haridusportaalis edu.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.